google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Japon Katip 1.300 Kredi Kartı Numarasını Ezberlemek İçin Fotoğraf Belleği Kullanıyor


  • Japon katip Yusuke Taniguchi, son zamanlarda müşterilerin 1.300'den fazla müşterisinin kredi kartı detaylarını öğrendiğini öğrendikten sonra başını belaya soktu.
  • Raporlara göre, Taniguchi "fotoğrafik hafızalı" olabilir, böylece herhangi bir makine kullanmadan müşteri verilerini çalabiliyordu.
  • Şu anda polis nezaretinde.

Kredi kartı dolandırıcılığı söz konusu olduğunda, değerli detaylarımızı çalmak için yaratılan makineler ve elektronik konusunda çok temkinliydik. Ancak bir Japon kasiyer bize, bugünlerde yeterince dikkatli olamayacağımızı kanıtladı – çünkü bazı insanlar fotoğrafik hafızayı kullanarak bilgilerimizi alıyor olabilir. Aslında, adam bir alışveriş merkezindeki 1.300'den fazla müşterisinin verilerini çaldı!

Japonya'nın Koto kentinde yarı zamanlı bir kasiyer olan Yusuke Taniguchi, isimleri, 16 haneli kredi kartı numaralarını, güvenlik kodlarını ve son kullanma tarihlerini ezberledikleri iddia edildikten sonra şimdi ciddi sıkıntıda. Daha sonra tüm bilgileri bir deftere yazdı.

Raporların bize bildirdiği gibi, Taniguchi çalınan ayrıntıları çevrimiçi satıcılardan mal almak için kullanmayı itiraf etti. Sonunda eşyaları yerel bir rehin dükkanında sattı ve parayı yiyecek, kira ve diğer masrafları ödemek için kullandı.

Soruşturmalar, yetkilileri, 2.600 $ (270.000 Japon yen) değerinde iki lüks omuz çantası gibi birkaç gizemli eşya satın alımının takip edildikten sonra takip edilmesinden sonra, yetkilileri Taniguchi’nin evine götürdü. Ayrıca, müşterisinin kredi kartı bilgilerini sakladığı not defterini de keşfettiler. Şüpheli şimdiden polis gözaltında.

Doğal olarak, netizenler yardım edemedi ancak bu şekilde dolandırılma ihtimalinden endişe duyuyorlardı. Bazıları, Taniguchi'nin “eşsiz yeteneğini boşa harcadığını” yorumladı.

Yetkililere göre, bu hikaye halkın bilgisini yalnızca sinsi olmayan bireylerden korumanın yanı sıra sık sık alım tarihçelerini de izlemeyle ilgili olarak kamuoyuna bir hatırlatma görevi görmeli.

Böyle bir aldatmacaya maruz kalmamak için herhangi bir şüpheli usulsüzlük fark ederse, kullanıcılar derhal kredi kartı şirketleri ile temasa geçmelidir.

"Fotoğrafik bellek" hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin:

Facebook'taki  Logo

gibiSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir