google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Öğretmen, Öğrencilerin Başlarına Karton Kutuları Yerleştirerek Sınavlarda Hile Yapmayı Durduruyor


  • Meksika, Tlaxcala, bir Etik ve Değerler öğretmeni olan Luis Juarez Texis, alışılmadık şekliyle tartışmanın merkezi olmuştur sınıf aldatmasının önlenmesi üzerine
  • Görünüşe göre öğretmen sınav sırasında öğrencilerine kafalarında karton kutular giydirdi – ve veliler bundan memnun değildi.

Bir Meksikalı okul öğretmeni kısa süre önce sınıfında hile yapmayı önlemeye yönelik tuhaf yaklaşımı nedeniyle ebeveynler arasında öfkeye yol açtı. Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi, Meksika’daki Bachilleres 01 El Sabinal Okulu’ndan Etik ve Değerler öğretmeni Luis Juarez Texis, öğrencilerinin sınav sırasında birbirlerinin cevaplarını kopyalamasını engellemek için öğrencilerine başlarına karton kutular taktı.

Öyleyse, öğrencilerin ebeveynleri öğretmenin yöntemi konusunda güçlü bir onaylamadığını ifade ettikten sonra hikaye internette yayıldı. Aslında, öğretmenin okuldan işten çıkarılmasını istiyorlar.

Etik ve Değerler öğreten Luis Juarez Texis, bunun iyi bir fikir olacağını düşündü. Sonunda geri tepti!

Ebeveynler nihayetinde, öğretmeni “sınıfını nasıl davrandığı ve küçük düşürdüğü” hakkında kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Daha sonra, yetkililerden öğrencilerin haklarını korumalarını istediler ve ayrıca öğretmenin işten çıkarılması gerektiğini ve “şiddet” olarak nitelendirdiklerini söylediler.

Okul, meseleye daha sonra cevap vererek, alıştırmanın psikomotor gelişimi olan öğrencilere yardım etmek amacıyla yapıldığını savunuyordu. Ayrıca, tüm öğrencilerin söz konusu alıştırmayı kabul ettiği ve bireysel hakların ihlal edilmediği de belirtilmiştir.

Meksika, Tlaxcala'daki Bachilleres 01 El Sabinal Okulu.

Bu arada netizens konuyla ilgili karışık tepkiler aldı. Öğretmeni “çok uzağa” gitmeye iten birileri olmasına rağmen, diğerleri fikrin eğlenceli ve etkili olduğunu düşündüklerini söylediler.

Örneğin, başka bir öğretmen yorumladı:

“Beşinci sınıf öğrencilerim böyle sınavlar yazmayı çok isterdi. Kutuları boyayabilir ve sınavların sonunu kutlamak için bir robot dansı yapabiliriz. ”

Peki siz ne düşünüyorsunuz millet? Bu, sınıf hile yapmayı önlemenin uygun olmayan bir yöntemi miydi yoksa gerçekten mükemmel bir çözüm miydi?Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir