google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Süper Kahraman Filmlerinde Şimdiye Kadarki En İyi Film Verme Kararları


Süper kahraman gişe rekorları kıran gelince, harika bir hikaye ve büyük bir bütçeye sahip olmak her şeyin işe yarayacağından emin olmak için yeterli değildir. Çoğunlukla, roller için doğru oyuncuları ve oyuncuları seçmek çok önemlidir.

Ayrıca, çizgi roman meraklılarının memnun edilmesi zor olduğu için de ünlüydü ve bu yüzden döküm gerçekten iyi yapılmalı. Ve yıldızların belirli karakterleri oynamak için doğmuş gibi belli karakterleri aldıklarını gördüğümüz zaman gerçekten var. Bir eldiven gibi çok güzel oturuyorlar!

İşte bunun 10 şaşırtıcı örneği – özel bir düzende değil. Bu listeye göz atın ve bize ne düşündüğünüzü söyleyin:

Deadpool olarak Ryan Reynolds

İlk defa Deadpool’un X-Men Menşeli’nde canlandırılması: Wolverine mutlak bir felaket olmasına rağmen, aktör Ryan Reynolds, iki başarılı solo film ile kendini ve karakterini kullandı. ]

Şimdi düpedüz, dördüncü duvar yıkıcı Marvel karakteri, Reynold’un resimleme konusundaki lekesi nedeniyle sinemaseverler arasında büyük bir hit oldu.

Hit-Girl olarak Chloë Grace Moretz

Kabul edelim: Kick-Ass, kendi filminin gerçek yıldızı değildi. Çünkü Hit-Girl, içinde bulunduğu her sahnede gösteriyi tamamen çaldı!

Chloë Grace Moretz’in badas (ve tartışmalı) olarak birinci sınıf oyunculuk ve aksiyon sahneleri, 11 yaşındaki tetikçi her yerdeki hayranların kalbini kazandı. Ve bunun için gerçekten çok çalıştı! Jackie Chan’ın dublör ekibi ile birlikte eğitti, ayrıca silahlar, bıçaklar ve kılıçlar gibi birkaç silah kullanmayı öğrendi.

Süpermen olarak Christopher Reeve

Rol için 200'den fazla oyuncu seçmelere katıldı, ancak yapımcılar hem rol alabilecek hem de rol oynayacak birini bulmakta zorlandılar.

Christopher Reeve, 1978 filmi için Süpermen olarak seçildi ve akıllıca bir karar aldı. Yakışıklı, mavi gözlü oyuncu, ikonik DC Comics süper kahramanı ve onun hafif biçimli alter egosu Clark Kent'in ikili rollerini ikna edici bir şekilde canlandırdı.

Robert Downey, Jr., Demir Adam olarak

Şu anda dünyanın en yüksek ücretli film yıldızlarından biri ancak Demir Adam olmadan önce Robert Downey Jr, madde bağımlılığı ile mücadelesinden dolayı bir dizi problem yaşadı.

Neyse ki, rol ona geri dönmesine yardım etti ve kariyeri her zamankinden daha iyi bir hale geldi. Onun tasviri o kadar noktaydı ki kişiliğini Marvel süper kahramanı ile ayırmak zordu.

İlk Iron Man filminin başarısı daha sonra bildiğimiz gibi Marvel Sinematik Evreni başlatacaktı.

RDJ, 3000'i seviyoruz!

J. K. Simmons, J. Jonah Jameson olarak

Tabii ki, J. K.Simmon’un mükemmel dökümünü, Daily Bugle’ın yüksek sesle ağızlı, puro çırpıcı yayıncısı J. Jonah Jameson olarak dahil etmemiz gerekiyordu.

İlk önce orijinal Tobey Maguire Spider-Man üçlemesinde ve sonra yine Tom Holland’in Spider-Man: Far Of Home’da rolünü üstlenen rolünü, görünüşünü ve rolünü iki kez oynamak zorunda kaldı.

Profesör X olarak Patrick Stewart

Hepimiz onu Star Trek’in Kaptanı Jean-Luc Picard olarak tanıyoruz ama nihayetinde İngiliz aktör Sir Patrick Stewart, X-Men kurucusu Profesör Charles Xavier’in de katılımıyla ün kazandı.

Başlangıçta rol alma konusunda tereddütleri vardı, çünkü tipik olarak yazmak istemedi. Ancak yönetmen Bryan Singer onu öğle yemeğinde ikna etmeyi başardı. ona mükemmel bir Profesör X olacağına dair güvence verdi. Stewart o zamandan beri yedi filmde karakter olarak göründü.

Hellboy olarak Ron Perlman

David Harbour 2019'un yeniden başlamasında Hellboy olarak ele geçirilmeden önce Ron Perlman, yazar-illüstratör Mike Mignola tarafından yaratılan Dark Horse Comics karakterini oynayan ilk oyuncu oldu.

Perlman, yarı insan, yarı iblis kahramanı iki canlı aksiyon filminde oynadı, 2004’ün Hellboy ve 2008’in Hellboy II: The Golden Army. 2006’da Hellboy: Sword of Storms ve 2007’de Hellboy: Blood and Iron olmak üzere iki tane doğrudan DVD animasyonlu özellikte karakteri seslendirmeye başladı.

Margot Robbie, Harley Quinn olarak

İntihar Kadrosu, zamanımızın en eleştirel temelli süper kahraman filmlerinden biri olabilir, film bize Margot Robbie'nin Joker'in psikotik kız arkadaşı Harley Quinn gibi fantastik performansı olan bir mücevher verdi.

Hazırlık sürecinin bir parçası olarak, Avustralyalı aktris, hayranların karakter hakkında neye benzediği hakkında bir fikir edinmek için birçok çizgi roman okudu ve çevrimiçi forumları sık sık ziyaret etti. Şimdi yaklaşmakta olan Kuşlar Yırtıcı Filminin rolünü tekrar gözden geçirmek üzere.

Rorschach olarak Jackie Earle Haley

Taraftarlar, genel olarak yönetmen Zack Synder’in Watchmen filminin (2009) gerçekten iyi olup olmadığı konusunda bölünmüş durumda. Ancak bu konuda hemfikir olabilirler: Jackie Earle Haley, Rorschach bir dahi darbesiydi!

Pek çokları için, karakterle ilgili canlandırması, filmin bu güne kadar izlenebilir olmaya devam etmesinin nedeni olarak kaldı. Maskeli ya da maskesiz tam bir içindeydi. Tabii ki hapishane sahnesi, diğer mahkesmlara bağırıp tehdit ettiğinde en unutulmaz olanıydı ““ Ben hepinizle birlikte kilitli değilim. Burada benimle birlikte kilitli kaldın! ”

Wolverine olarak Hugh Jackman

Tabii ki, hiçbir süper kahraman kahramanı dökümünün listesi asla Hugh Jackman'dan bahsetmeden tamamlanmayacak. Avustralyalı aktör, mutant kahramandan daha uzun bir ayak olmasına rağmen (Jackman 6’33, karakter 533'tür), ancak tekrar tekrar Wolverine olduğunu kanıtladı.

Karakterini 2017'nin Logan'ında son defa oynadı ve şimdi Marvel, Disney'in 20. Yüzyıl Fox'unu satın almasının ardından X-Men franchise'ı için film haklarını yeniden edindi. Gelecekteki filmler için Wolverine.

Bu liste elbette buzdağının sadece görünen kısmıdır ve sonsuza dek devam edebiliriz (diğerleri arasında Joker, Heath Ledger, Kara Panter, Chadwick Boseman ve Shazam, Zachary Levi'den bahsetmedik) ).

Aklınızda daha iyi rol oynayan kahramanlarınız ve kötüleriniz varsa, bir yorum yapın!Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir