google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

“Siber-Evsiz” olarak bilinen Japon İnsanları İnternet Kafelerinde Yaşıyorlar


  • İnternet kafe mültecileri genellikle işten çıkarma ve evsizlerden oluşuyor.
  • Japonya’da yüksek yaşam maliyeti siber evsizlerin yükselişine katkıda bulunuyor.
  • Sınırsız internet ile ufak bir alanda yaşıyorlar, çoğunlukla ramende yaşıyorlar ve ortak duş alanını kullanıyorlar.

İnternet kafeler üşümek için mükemmel bir yer. İnternet'te gezinmek, Netflix’e sızmak veya okumaya devam etmek için sayısız saati harcayabilirsiniz. Bir çok insan aslında, özellikle kuruluş izin verirse, kafede uyuya kalır.

Ancak Japonya, insanların gerçekten internet ortamında uyumasına ve burada kalmasına izin vererek bu ürperme seviyesini yepyeni bir seviyeye getiriyor. Sadece kanepelerde erteleme hakkında konuşmuyorlar – insanlarda olduğu gibi aslında geceyi geçirmek için check-in yaptırıyorsunuz.

1995'ten beri var olan Japonya'daki bu kafeler, otellerde kalmak için popüler bir alternatif haline geldi.

Bu kuruluşlar genellikle 24 saat açıktır. Nispeten düşük bir fiyat için, sınırsız internet, mangaya erişim ve kayda değer mahremiyetten yararlanabilirsiniz.

Şimdi, bu yerler bile ramen erişte yapmak için otomatlar, içecekler ve sıcak su sunuyor. Hatta bazıları yerinde duş imkanı sunmaktadır. Bu, özellikle bütçe turistler ve gezginler için çok faydalıdır – Japonya, seyahat için dünyanın en pahalı yerlerinden biridir.

Ama bu sadece bunu yapan yolcular değil. Önceleri, kafelerde kalan insanlar genellikle en son metro yolculuğunu kaçıran çalışanlar veya daha uzak konutlara gitmek için çok yorgun ya da çok sarhoş olan insanlardı.

Artık kafede, sürekli olarak veya en azından ücreti ödeyebildikleri sürece kalan insanlar var.
Onlar “siber evsizler”, uygun evleri olmayan ve kafelerde kalmayı seçenler.

Bunlar, özellikle Tokyo gibi yerlerde, Japonya’daki pahalı apartman kiralarını karşılayamayan insanlar. Ayrıca refah ödenekleri için de nitelikli değiller, çünkü hala istikrarsız olan gelirleri var.

2018'in başlarında Tokyo Büyükşehir Hükümetine göre, tahminen 4000 İnternet kafe mültecisi var.

Siber bir evsiz ve bir internet kafe mültecisi olmak, küçük bir odacıkta yaşamak demektir.
Çoğu, yalnızca ramen yiyorlar ve ortak tesiste hızlı duş alıyorlar.

Çevrimiçi çalışarak sınırsız interneti kullanıyorlar ve gelirlerini artırıyorlar.

Bu internet kafe mültecileri, evsiz olmalarının yanı sıra, çoğu zaman kabinlerinde kalmayı tercih eden, müşfik kişilerdir.

Tuvaleti kullanmak için yerinden çıktıklarında ve mutfakta ya da otomatik satış makinesinde bir şeyler içerken diğer insanlarla etkileşime giriyorlar.

Bu durum, parasız insanların kafelerde yaşamaya zorlandıkları ve uzun süreli istihdamın gelmesinin zor olduğu Japon yaşamının karanlık yönlerinden biri olarak kabul edilir.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir