google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Katolik Okulu “Harry Potter” Kitaplarını Yasaklıyor çünkü “Gerçek Büyüler ve Küfürler”


  • St. Edward Katolik Okulu'ndan Rahip Dan Reehil okullarında Harry Potter kitaplarını yasakladı kütüphane.
  • Okul papazına göre, J. K. Rowling’in romanları, okurlarının “şeytani ruhu bir araya getirmesine izin vererek” gerçek sihir ve küfürler içeriyor.
  • Öğrencilerin ebeveynleri Reehil'den bir e-posta aldılar ve onlara yasak hakkında bilgi verdiler.

Bir Katolik okulu, romanlardaki sihirlerin ve küfürlerin gerçekte gerçek olduğuna ve potansiyel olarak “kötü ruhlara hitap edebileceğine” inanarak, Harry Potter kitaplarını resmen yasakladı. Katolik Okulu, bu okul yılına 2019-2020 yılında başlayan yedi dizinin hepsini de bıraktı.

Görünüşe göre, okul papazı Reverend Dan Reehil, Roma ve Amerika'dan gelen şeytanlara danıştıktan sonra karar verdiğini iddia ediyor. Bu yüzden okulun kütüphanesi artık J. K. Rowling kitaplarını raflarında bulundurmayacak.

Sadece kurgu değil, aynı zamanda “akıllı bir aldatmaca”, dedi Rahip Dan Reehil.

Öğrencilerin ebeveynlerine gönderilen bir e-postada, okul papazı şunları açıkladı:

“Kitaplarda kullanılan lanetler ve büyüler gerçek lanetler ve büyüler; Bu, bir insan tarafından okunduğunda, kötülük ruhlarını metni okuyan kişinin varlığına bağlar. ”

Bu arada, okul müdürü Rebecca Hammel, Nashville’in Katolik Piskoposluğunun konuyla ilgili olarak herhangi bir resmi standı olmadığını söyledi.

Ancak, Reehil'in her yasağın kendi okulları için “bu tür kararlar almaya” yetkili olduğunu söyleyerek böyle bir yasağı uygulama hakkına sahip olduğunu belirtti.

Bu video raporunu izleyin:

Facebook'taki  Logosu

tarihinde

Bu Leviosa!

J. K. Rowling’in son derece başarılı Harry Potter serisi, 1997’den 2007’ye kadar yedi kitap yayınladı ve Daniel Radcliffe’nin başrol karakteri olduğu 8 gişe rekoru kırıcı filme ilham verdi ve Ron Weasley’de Rupert Grint ve Hermione Granger’da Emma Watson’a ilham verdi. Şimdiye kadar, spin-off franchise Fantastic Beasts ve Nerede Bulunacak Onları 2 film çıkardı ve ikisi de kayda değer gişe kazancı elde etti.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir