google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Çin’in Hotpot King’i Şimdi Singapur’un En Zengin Adamı


  • 13,3 milyar dolarlık net bir netlikle, Zhang Yong, Forbes’in Singapur’un en zengin
  • Çin'in Sichuan kentinde büyüdü ve yakın zamanda vatandaşlığa alınmış bir Singapur vatandaşı oldu.
  • Haidilao'nun dünya çapında 400'den fazla şubesi var.

Çin, Singapur ve Malezya civarındaysanız, ünlü hotpot restoranları zinciri olan Haidilao'nun sadece bir şubesiyle bile karşılaşmış olmalısınız. Bu hotpot imparatorluğunun arkasındaki adam Zhang Yong ve o Singapur'daki en zengin adam oldu.

Ayrımı daha dikkat çekici kılan, Zhang'ın Singapur'da değil Sichuan'ın kırsal bölgesinde yetişmesidir. Daha önce Çin'deki en zengin adamlar arasında yer aldı.

Şimdi kısa bir süre önce vatandaşlığa kavuşmuş bir Singapur vatandaşı haline geldiğinden, Forbes Singapur 50 Richest listesinin başında geldi.

Zhang, Uzakdoğu Örgütü'nün kardeşleri Robert ve Philip Ng’i listenin başında bırakan 13.3 milyar dolarlık bir net ağa sahip. Emlak büyüklüğü şimdi 12.1 milyar ABD doları tutarında kombine net değer ile ikinci sırada yer almaktadır.

On yıl boyunca, Ng kardeşler, Zhang bu yıl listeye girene kadar her yıl Singapur'un en zengin listesinin başındaydı.

Diğer ilginç bir gerçek, mütevazi yollarla büyüyen Zhang'ın, 19 yaşına kadar bir restoranda yemek yemeyi bile deneyimlemediğidir. Personelin kendisine kaba davrandığını ve yiyecekler alt-par idi

Bu, müşterilere özellikle aileleriyle bir yemek paylaşırken daha iyi bir yemek deneyimi sunma yolunda ilerlemeye başladı.

Zhang, 1994 yılında kaynak işinden ayrıldı ve sadece dört masaya sahip olan kendi küçük restoranını başlattı. Daha sonra arkadaşlarından işine yatırım yapmasını istedi.

Bundan, şu anda dünya çapında 400'den fazla şubesi bulunan Haidilao'yu inşa etti.

Ünlü meşhur restoranlarının yanı sıra, restoranları artık müşterileri daha iyi hissetmelerini sağlayan ücretsiz manikür ve telefon ekran koruyucular ve telefonlar için plastik torbalar gibi ekstralar da sunuyor.

Sadece Haidilao'da sıcak bölgenize gitmek için ücretsiz manikür yapın.

Hadilao, 2018’de İlk Halka Arz için kullanıldı.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir