google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Kardeşler Okul Öncesi Sokaktaki Öğle Yemeklerinde Para Kazanmak İçin Ayakkabı Tamir Ettiler


  • İki kardeş sokaklarda ayakkabı tamir ederek çalışmak zorunda kalıyor, böylece yeterince para kazanabiliyorlardı
  • Erkek ve kız kardeşi kaldırımlara ayakkabı bağlaması için sokaklara gidiyordu.
  • Bunu okula gitmeden önce her gün öğle yemeği paraları için yeterli alabilmek için yapıyorlar.

Çoğu çocuk öğle yemeği parasını ebeveynlerinden kolayca alabilir. Ancak iki genç kardeş, yiyecekleri için biraz para kazanmanın yaratıcı bir yolunu bulmuşlardır. Okula gitmeden önce sokaklardaki ayakkabıları tamir ederdi.

Manuelita ve Micko Borbon, Filipinler'de bir netizen tarafından tespit edilen, Filipinler, Palawan'daki Puerto Princesa şehrinde Palawan Ulusal Okulu'na devam eden genç öğrenciler. Her gün, 13 yaşındaki kız kardeşi, bazı ayakkabılarını tamir etmek için sokaktaki 12 yaşındaki erkek kardeşine katılacaktı. Öğle yemeği parası için yeterli olana kadar ellerinden geldiğince düzelttiler. O zaman okula gitme zamanı olurdu.

Manuelita ve Micko okula gitmeden önce ayakkabıları tamir ediyordu.

Çocuklar, kazançlarını sadece öğle yemeği paralarından daha fazlası için kullandıklarını itiraf ediyorlar. Manuelita ayrıca okullarda projeleri için yeterli para kazanabilmeleri için ayakkabı tamirinde sokaklarda çalıştıklarını belirtti.

Manuelita ve Micko'nun ayakkabı tamirinde bu kadar iyi olmasının iyi bir nedeni var. Ebeveynleri Emmanuel ve Mary Ann Borbon, Puerto Princesa'daki aynı ayakkabı tamir köşesinde çalışıyorlar.

Anneleri, ailenin kendi evine sahip olmadıkları için düzenli olarak mücadele ettiğini itiraf ediyor. Bununla birlikte, her ikisi de okula gitmeye kararlı çocukları ile gurur duyuyor.

Kardeşler, ebeveynlerini izleyerek ayakkabı tamir etmeyi öğrendiler.

Bu zor bir yaşam ama Manuelita ve Micko yaptıklarından utanmıyorlar. Her iki çocuk da basitçe yapılması gerekenleri yaptıklarına inanıyor, böylece okula gidip doğru bir eğitim alabiliyorlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kendi okul müdürü zaten okuldaki kardeşleri onurlandırmayı düşünüyor, bu nedenle diğer öğrencilerinin sıkı çalışması için ilham alacaklar

Facebook'taki  Logo gibiSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir