google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

2 Madalya Kazanan Çinli Kadın Sporcuların Aslında Erkek Olmakla Suçlanması


  • İki kadın koşucu, yakın zamanda Japonya’daki bir bayrak yarışı yarışmasından sonra madalya kazandı.
  • Bununla birlikte, sporcular tüm yanlış nedenlerle manşetlerde bulunuyorlar.
  • Kadın koşucular, kadın bölümünde yarışmak için kadın olarak poz veren erkekler olmakla suçlanıyor.

İki Çinli atlet bir sebepten dolayı viral oluyor. Bir bayrak yarışı yarışmasında madalya kazanan kadın koşucular, aslında erkek olmakla suçlanıyor.

Liao Mengxue ve Tong Zhenhuan, yakın zamanda Japonya'nın Yokohoma kentinde 2019 IAAF Dünya Rölelerinde yarışan Hunan kadın takip ekibinin bir parçası. 24 yaşındaki iki sporcu ve iki takım arkadaşı, dördüncü sırayı 4 × 400 metre röleye yerleştirdi. Bununla birlikte, fotoğrafları şu an koşucuların erkek olduğuna inanan netizanları kafa karıştırmaktadır.

Dört üyeli kadın takımı viral hale geliyor, çünkü ikisi erkek olmakla suçlanıyor.

İlginç bir şekilde, başlangıçta iki sporcunun cinsiyetini sorgulayan Çin medyasıydı. Çinli netizler, Liao ve Tong'un, kadın olarak rekabet etmeye karar veren erkeklere benzendiğine dikkat çekti. Diğerleri, ikisinin de güçlü çene ve koltuk altı kılları gibi erkeksi özelliklerine yol açabilecek performans arttırıcı ilaçlar alıp almadıklarını merak ettiler.

İnsanlar, Liao'nun koltukaltlarını tıraş etmeye zahmet etmediğini belirttiler.

Doğal olarak, fotoğraflar viral hale gelmeden önce uzun sürmedi. Ancak, bu ilk kez Liao ve Tong'un görünüşleri için seçilemedi.

Temmuz ayında, Hunan’ı temsil eden ve Çin’de Shenyang’daki Ulusal Atletizm Şampiyonası’nda altınları alan dört kişilik bir ekibin parçası oldular. O zaman bile insanlar Liao ve Tong’un cinsiyetini görünüşlerine göre sorguladılar.

Liao ve Tong, yıl boyunca oldukça tartışmalılardı.

Çoğu insan cinsiyetini sorgulasa da, bazıları internetteki Liao ve Tong’u da savunuyor. İnsanların, kızların görünüşüyle ​​dalga geçme konusunda küçük olduklarını belirttiler ve netizenlerin başarılarını kıskandıklarını belirttiler.

Çin Atletizm Birliği, hem Liao hem de Tong'un kadın olduğunu onayladı.

Facebook'taki  Logo

tarihindeSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir