google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Çocuğun Çirkin Çizimi Polisin "Şüpheli" Bulmasına Yardımcı Oldu


  • Genç bir çocuk okula girmeye çalışan bir yabancıyı farkettiğinde çabuk davrandığı için övgüyle karşılanıyor.
  • Okul çocuğu ailesine garip adam hakkında bilgi verdi ve derhal polise başvurdu.
  • Öğrenci, polise gerçekten çok çirkin bir kroki çizerek “şüpheliyi” tanımlamasına yardım etti.

Bazen en küçük eylemler bile gerçekten yararlı olabilir. Genç bir çocuk okuluna girmeye çalışan bir yabancıyı gördüğünde harekete geçti. Polisin “şüpheliyi” bulmasına yardım etmek için söz konusu adamın bir resmini bile çizdi ve çabaları için övülmeye başladı.

Ryan Cook, İngiltere'nin Newcastle eyaletindeki Lemington kentinden, okulunu gerçekten koruyan 10 yaşında bir çocuk. Genç çocuk, Lemington Riverside İlköğretim Okulu'na girmeye çalışan garip bir adam gördü. Ryan adamın şüpheli göründüğünü düşündüğü için hemen ailesine olası davetsiz misafirleri anlattı.

Okulunu güvende tutmaya kararlı bir okul çocuğu olan Ryan Cook ile tanışın.

Olası bir davetsiz misafir kesinlikle iyi bir haber değil. Ryan’ın ailesi hızla okula geldi ve genç çocuktan adamı tarif etmesini istedi. Yararlı Ryan hızla yabancı bir kroki ile geldi.

İşte Ryan’ın çizimi.

Leonardo da Vinci olmayabilir, ancak Northumbria Polisi Ryan’ın eskizini çok ciddiye aldı. Okul personeline çocuğun tarifine uyan birini fark edip etmediklerini sordular.

İlginç bir şekilde, personel adamı gördüklerini ve okula resmi bir ziyaretçi olduğunu doğruladı. Bununla birlikte, polis, Ryan'a hızlı hareket ve yardımcı çizimleri için ödüllendirmeye karar vermiştir.

Northumbria Polisi, Ryan'a iyi bir dedektif çalışması için teşekkür ettiği bir sertifika verdi. Ayrıca, Etal Lane Polis Karakolu turuna davet edildi.

Ryan, karakol gezisini net bir şekilde yaptı.

Çocuklar, okullarının güvenliğinde olsalar bile her zaman beladan uzak durmalılar. Şüpheli bireyleri yetkililere bildirdiğinizden emin olun.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir