google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Balık Satıcısı, Etli Kazançlarına rağmen Oğulları Tıp Fakültesine Gönderir


  • Bekar bir anne, oğlunun daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamak istedi.
  • Ne yazık ki, bir balık satıcısı olarak çalışması çocuğunun eğitimi için zar zor ödeme yapabilirdi.
  • Yine de çok çalıştı ve oğlunu tıp fakültesine göndermeyi başardı.

Bir anne çocuğu için her zaman her şeyi yapar. Bu yüzden basit bir balık satıcısı oğlunun mümkün olan en iyi eğitimi alabilmesini sağlamıştır. Bekar anne, zayıf kazanmasına rağmen çocuğunu tıp fakültesine göndermeyi başardı.

Nanita Ronquillo, Filipinler'de her gün pazarda çalışan bir balık satıcısıdır. 55 yaşındaki anne, günlük olarak sadece küçük bir miktar kazanmasına rağmen, oğlu John Nico Ronquillo'nun hayallerini gerçekleştirmesine yardım etmesini engellemedi. Nanita, sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar çok çalıştı, bu yüzden çocuğunu tıp fakültesine göndermeyi göze aldı.

Nanita, oğlunun eğitimi için ödeme yapmak için 12 saatten fazla balık harcayacaktı.

Nanita’nın zor bir yaşam sürdüğüne dair çok az şüphe var. Onu aldattığını öğrendikten sonra kocasını terk etmişti ve zaten yeni bir ailesi vardı. Yine de, doktor olmak isteyen John Nico'dan asla vazgeçmedi. Ancak oğlunun daha iyi bir yaşam sürmesi için Nanita'nın eğitimi için yeterli para kazanmak için uzun saatler boyunca çalışması gerekiyordu.

Nanita, yerel pazarda balık satmak için tipik olarak her gün 05:00 'da evi terk ediyor. Oğlunun öğrenim ücretini ödemeye yetecek kadar yapmak için öğleden sonra 6: 00'ya kadar çalışmaya devam edecektir. Çok çalışmasına rağmen, John Nico'nun okulu bırakması gereken zamanlar vardı, çünkü yeterince para biriktiremediler.

Nanita şimdi genç bir doktorun gururlu anasıdır.

Neyse ki, Nanita’nın sıkı çalışmasının karşılığını verdi. John Nico, dört yıllık bir kursu bitirmesi altı yıl sürmesine rağmen tıp fakültesinden mezun oldu. Kesinlikle, sıkı çalışmanın ve özveri yapmanın sonunda hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacağının bir kanıtı.

Facebook'taki  Logo

tarihindeSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir