google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Avustralya Çocuklarının Cinsiyetlerini Seçmelerine Artık İzin Var


  • Victoria, Avustralya, Avustralya da dahil olmak üzere vatandaşların, doğum belgesindeki cinsiyetlerini değiştirmelerine izin veren yeni bir tasarı çıkardı.
  • Victoria, ülkedeki yasaları kabul eden beşinci devlettir.

İnsanlar – dahil olan çocuklar – bazı Avustralya eyaletlerinde artık doğum sertifikalarında tercih ettikleri cinsiyetleri seçme özgürlüğüne sahipler. Bu, böyle bir yasayı kabul etmek için ülkedeki beşinci devlet olan Victoria 'da yeni bir tasarının onaylanmasını takip ediyor. Değişikliğe 26 milletvekili oy verdi ve buna sadece 14 kişi karşı çıktı.

Bu, trans ve cinsiyet bakımından farklı bireylerin doğum belgesini değiştirme ve hangi cinsiyetle tanımlandıklarını gösterme seçeneğine sahip oldukları anlamına geliyor. Ve hayır, süreç geçmişte olduğu gibi cerrahi bir cinsiyet atama bile gerektirmiyor.

Bu, insanlar, bir erkek, kadın ya da başka bir cinsiyetle tanımlayabildikleri sürece, kendilerini cinsiyet değişikliği için aday gösterdiklerinde, Doğumlar, Ölümler ve Evlilikler Kayıt Görevlisi aracılığıyla yapılabilir. [1]

Yasal bir beyan ve 1 yıl veya daha fazla bir süredir tanıdıkları diğer bir yetişkin tarafından yapılan bir ifadeyi sunar.

Daha önce de belirtildiği gibi, çocuklar da aynı seçeneğe sahiptir, ancak ebeveyn onayları almaları ve cinsiyet değişiminin çocuk için iyi olacağını belirten bir doktor veya psikoloğun ifadesi almaları gerekir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yeni yasa birçok kişiden karışık tepkiler aldı.

Liberal Milletvekili Bernie Finn, yeni yasanın “toplumumuza saldırı” olduğunu ve kadın doğum belgesine sahip bir erkeğin “kadınları taciz etmek… genç kızlar. ”

Öte yandan, Hayvan Adalet partisi milletvekili David Meddick, yasa ayırımcılığındaki ayrımcılığa ve marjinalleşmeyle mücadeleye yardım edeceğini söyledi.

Bu arada, Başsavcı Jill Hennessy Twitter'da şu mesajı gönderdi:

Tazmanya yasaları ilk kabul etti ve Eşitlik Avustralya hukuk direktörü Lee Carnie’ye göre, Victoria’dan sonra gelecek daha çok şey var.

Carnie, “Batı Avustralya, Queensland ve Yeni Güney Galler, doğum belgesi reformu için sırada olacaklar” dedi.

Burada video raporunu izleyin:

Facebook'taki  Logo

tarihindeSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir