google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

8 İşaretler Uzmanlara Göre Zehirli Bir Aile Üyesi ile Bağları Kesmenin Zamanı Geldi


Her zaman, “kan sudan daha kalın” diyebilir. Ancak bu gün ve yaşta insanlar öncelik vermeye başlar. Kendine bakma – Etrafta olamayacak kadar zehirli olan bir aile bireyiyle bağları kesmek anlamına gelse bile

Hayatınızdan bir akraba edinmek gerçek bir meydan okumadır. Kan ilişkinizi ve bunun diğer aile üyelerini nasıl etkileyeceğini düşünmeniz gerekir. Bununla birlikte, eğer bir aile üyesi veya akrabası zihinsel sağlığınıza zarar vermeyecek kadar zehirli ise, uzmanlar ilişkinin sona ermesinin tam zamanı olabileceğini öne sürmektedir.

Sağlıklı sınırlar koymak, hatta aile üyeleri için bile önemlidir.

Bir akraba etrafında güvensiz hissetmek farklı bir hikaye. Kendini kötü niyetli bir ilişkiden uzaklaştırmak için yardım almak önemlidir.

Ciddi bir tartışma olursa, bir şans verin ve sınırlarınız konusunda net olduğunuzdan emin olun. Bu, nasıl hissettiğinizi ve ilişkiyi sürdürmek için ne yapmanız gerektiğini ifade etmeniz gerektiğinden iletişimin gerçekten önemli olduğu yerdir.

Kalmanız veya gitmenizin gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, burada size toksik bir ilişkiden çıkmanın ve toksik bir akraba ile bile bağları koparmanın zamanı geldiğini söyleyen işaretler.

1.. Varlıkları sizi etkiler.

Anlaşılır bir biçimde, sosyal açıdan garip bir içe dönük içkin yalnız olmayı tercih ederdi. İnsanlarla tanışmak çok fazla olabilir. Bununla birlikte, bir aile üyesi görürseniz ve sadece onları gördüklerinde kendinizi tahliye ediyorsanız veya onları şahsen görme konusunda endişeleniyorsanız, bu bir ilişkideki toksisiteyi gösterir. Onlarla telefonunuzu sadece telefonunuzu kullanarak sınırlandırabilir veya kendinize uzaklaşmayı seçebilirsiniz.

2.. Herhangi bir etkileşimin üzerine düşünmek

Bir aile olarak, birbirimize bağlı hissetmeliyiz, ancak bir aile üyesiyle olan ilişkinizi düşünmeye devam ederseniz (birkaç gün sonra bile) ve düşünce sizi kandırırsa, o zaman toksisiteyi ve muhtemelen bağları kesmenin zamanını gösterir.

3.. Kaçınma

Zaman harcamaktan veya bir aile üyesiyle konuşmaktan kaçınmak için elinizden gelen her şeyi yaparsanız, ilişkide bir sorun var demektir. Duygularınızı değerlendirmenize yardımcı olmak ve ilişkinizi korumanın sağlıklı olup olmadığını ya da kendinizi uzatma zamanının gelip gelmediğini bilmek için bir ruh sağlığı uygulayıcısı ile konuşun.

4.. Aynı hataları tekrarlamak

Hata yapıyoruz. Biz sadece insanız. Bununla birlikte, eğer bir aile üyesi konuyu tartışmasına rağmen aynı hatayı yapmaya devam ederse, yalnızca refahınızı veya nasıl hissettiğinizi umursamadıklarını gösterir.

5.. Etraflarında% 100 sen olamazsın

Aile,% 100 kendinizi hissetmeniz gereken yerdir. Saklanmana gerek yok. Rol yapmana gerek yok. Ve kesinlikle inancınıza aykırı şeyler yapmaya gerek yoktur. Aksi takdirde, onlarla sağlıklı bir ilişki içinde değilsiniz.

6.. Her zaman haklı olduklarını düşünüyorlar

Her zaman haklı olduğunu düşünen ve eksikliklerinin sorumluluğunu asla üstlenmeyen bir aile ferdinden uzaklaşmak en iyisidir.

7.. Madde bağımlılığı konusundaki yardımı reddediyorlar

Bir aile üyesinin madde bağımlılığıyla ilgili bir sorunu varsa, normal yanıt, desteğinizi göstermek ve zor yolculuklarında onlara yardım etmeleri konusunda onlara yardım etmelerini sağlamaktır. Ancak yapabileceğiniz ve hala her şeyinizi yaptığınızı görürseniz, bu akraba kendini imha etmeye devam eder ve sunulan yardımı reddeder, uzun süre etraflarında olmak o kadar sağlıklı olmayabilir. Kalmaya değer olup olmadığına karar vermek size kalmış.

8.. Ciddi öfke sorunları

Size bir aile üyesi tarafından yapılan suistimal – fiziksel ya da sözlü olabilir – kabul edilemez. Kendine bir iyilik yap. Kendini kurtar. En kısa zamanda kravatları kesin.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir