google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

'Victoria Taç Güvercini', Bir Türkiye'nin Büyüklüğüne Büyüyebilen Güzel Kuş


  • Victoria Taç Güvercin, yerli güvercinlerin akrabası olabilir, ancak aynı zamanda en çok dünyada güzel kuşlar.
  • Muhteşem mavi kuş tüyü ve zarif beyaz uçlu tepesi ile bilinir ve güzellik kraliçesinin tacı takıyormuş gibi görünmesini sağlar.
  • Hindi büyüklüğünde yetişebilmesine rağmen, Victoria Taçlı Güvercin ormansızlaşma nedeniyle nesli tükenmekte olan bir ülkedir.

Güvercinler, insanların güzel görecekleri türden kuşlar olmayabilir. Ancak, Victoria Taçlı Güvercin fikrinizi değiştirecek. Büyük güvercin, narin tepesi ve muhteşem tüyleriyle belirgindir. Buna ek olarak, hindi ebadında büyüyebilir.

Victoria Taçlı Güvercin ( Goura victoria ), güvercin ve güvercin içeren Columbidae Ailesinin bir parçasıdır. Bununla birlikte, evcil güvercinlerin aksine, çok daha büyüktür ve güzel mavi tüyleriyle bilinir. Hatta telif hakkı gibi görünmesini sağlayan bir arması bile var. Bu, muhtemelen Kraliçe Victoria’nın ismini vermenin onuruna sahip olmasının nedeni budur.

Bu görkemli yaratığın bir güvercin olduğuna inanabiliyor musunuz?

Tür Yeni Gine’ye özgüdür ve genellikle ovalarda ve bataklık ormanlarında bulunur. Bununla birlikte, şu anda IUCN Tehdit Edilen Türlerin Kırmızı Listesinde Tehdit Altında olarak listelenmektedirler.

Gerçekten dünyadaki en güzel kuşlardan biri.

Esaret altında en yaygın tutulan tür olmasına rağmen, Victoria Taç Güvercin, şu anda vahşi doğada bulunan üç taç güvercin türünün en nadir görülen türü. Türlere yönelik acil tehdidin kütüklerden kaynaklanan habitat kaybı olduğuna inanılmaktadır. Buna ek olarak, dişiler bir seferde sadece bir yumurta üretebilir, bu da üremeyi büyük bir sorun haline getirir. Neyse ki, hayvanat bahçelerinde hala pek çok örnek var.

Victoria Taçlı Güvercin, aynı zamanda bir piliç gibi sevimli!

Victoria Taçlı Güvercin, doğanın her yerinde güzelliğin bulunduğunun gerçekten kanıtı.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir