google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Guy, Elinin Sadece Dokunuşu ile Köpek Balığını Yatırır


  • 34 yaşındaki Pierrick Seybald, birçok kişi tarafından “köpekbalığı fısıltısı” olarak kabul edilen bir köpekbalığı dalgıcısıdır.
  • Videolarında görüldüğü gibi, eliyle basit bir dokunuşla dev kaplan köpekbalıklarını yatıştırıyor.
  • İnsanların hayvanlar hakkındaki olumsuz algılarını değiştirmeyi umuyor.

Çoğumuz için inanmak zor görünebilir ama evet, bir adam köpekbalıklarının gerçekten de arkadaşça olabileceğini kanıtladı – en azından ona. Çoğumuz köpekbalığından korkmamıza rağmen, korkutucu Hollywood filmleri sayesinde, bu adam bize bir kaplan köpekbalığı ile yüzmenin mümkün olduğunu gösteriyor ve eliyle dokunarak hayvanı sakinleştiriyor.

34 yaşındaki Pierrick Seybald, benzersiz yeteneği nedeniyle birçok kişi tarafından köpekbalığı fısıltısı olarak etiketlendi. Aşağıdaki fotoğraflarda ve videolarda görebileceğiniz gibi, Pierrick kesinlikle bizden daha cesur bir adam.

Fransız Polinezyası’nda Moorea Moana Tou’nin de sahibi olan köpekbalığı emniyet dalgıç, iki amaçla köpekbalığıyla beslendiğini paylaşıyor: 1) köpekbalıklarını çekmek ve 2) eğlendirmek için onların misafirleri.

Pierrick de aynı şekilde, hayvanların yiyecek için rekabet ettiği Tuamotu adasında kaplan köpek balıklarını sık sık okuduğunu ve gözlemlediklerini söyledi. Bununla birlikte, acemi köpekbalıkları dalgıçlarının ve misafirlerin bölgede girmelerine izin verilmediğine dikkat etmek kolaydır.

Ona göre köpekbalıkları, bizim düşündüğümüz kadar zararlı ve tehlikeli değil. Çoğu zaman, insanları gerçekten yemek istemiyorlar, sadece güçlerini kanıtlamak istiyorlar.

“Eğer bir köpekbalığı gerçekten saldırmak isteseydi, güven bana bugün burada olmazdım. Köpekbalıkları çok zekidir ve bizim yiyecek zincirinde olmadığımızı biliyorlar ”dedi.

Peki onları nasıl sakinleştirir? Pierrick sırrı bu olduğunu ortaya koydu:

“Onları sık sık Lorenzini ampulünü elimle uyararak sakinleştiririm. Tonik hareketsizlik diyoruz ve bu yöntemi köpekbalıklarının balıkçıdan aldığı kancaları çıkarmak için kullanıyoruz. ”

Burada videoyu izleyin ve kendiniz görün:

Facebook'taki  Logosu

tarihinde

Pierrick köpekbalıklarına olan aşkının insanların çevre üzerindeki önemli rolünün farkına varacağını umuyor. Ayrıca, herkesin okyanus hayvanları hakkındaki olumsuz algısını değiştirmeye yardım etmeyi hedefliyor.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir