google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Bilim Adamı Ekmeği Pişirmek İçin 4.500 Yaşında Bir Maya Kullanıyor, İnanılmaz Lezzetler Yapıyor


  • Bir bilim adamı, uyuyan mayanın binlerce yıl sonra bile aktive edilip edilmeyeceğini öğrenmek istedi.
  • 4,500 yıllık eski Mısır kil çömleklerinden maya bulmayı başardı.
  • Şaşırtıcı bir şekilde, maya ile biraz ekmek yapmaya karar verdi ve “lezzetin inanılmaz olduğunu” iddia etti.

Bazı insanlar yemek söz konusu olduğunda gerçekten maceracı olabilirler. Bununla birlikte, bir bilim adamı 4.500 yıllık mayayı biraz hamur oluşturmak ve ekmek yapmak için kullandığında tamamen yeni bir seviyeye çıkardı. İlginç bir şekilde, bitmiş ürünün inanılmaz bir tadı olduğunu iddia ediyor.

Seamus Blackley, Xbox'ın Babası olarak bilinebilir, ancak aynı zamanda mutfak maceraları için iştahı olan bir bilim adamıdır. Blackley, birkaç yıldan beri uykuda olan mayadan ekmek yapmanın mümkün olup olmadığını öğrenmek istedi. Bunu öğrenmek için, eski Mısır'dan maya bulmak için iki bilim adamıyla birlikte çalıştı.

Normal hamur gibi görünebilir ama 4,500 yıllık maya içerir!

Blackley, antik Mısır hakkında dersler veren ve öğreten Serena Love'ın yanı sıra minik yaşam formları üzerinde çalışan Richard Bowman’a katıldı. 4,500 yıllık Mısır çanak çömleklerini ele geçirmek için Boston'daki iki müzede çalışan bilim insanlarıyla iletişim kurabiliyorlardı.

Eski mayayı içeren çanak çömlek.

Seramikte maya bulabildiklerinde, Blackley kendi başına test edebilmesi için bir örnek tutmaya karar verdi. İlk olarak, eski Mısırlıların yiyeceği tahılları kullanmadan önce uykudaki mayanın aktif olacağından emin oldu. Sonuç, binlerce yıl önce tüketilen somunların bir kopyası olabilecek ilginç bir ekmekti.

Kesinlikle lezzetli görünüyor!

Peki tadı nasıl? Blackley, elde edilen ekmekle şaşırdı.

“Kırıntı, özellikle% 100 eski tahıl ekmeği için hafif ve havadar. Aroma ve lezzet inanılmaz. Ben duygusalım. Gerçekten de farklı ve bir ekmeği olmasanız bile kolayca söyleyebilirsiniz. Bu inanılmaz derecede heyecan verici ve işe yaradığı için çok şaşırdım ”dedi.

Blackley'in mayanın aslında 4.500 yaşında olmadığına inandığını belirtmek önemlidir. Şu anda Bowman’ın bulgularından emin olmasını bekliyor.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir