google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

25 En Aptalca Şeyleri Yapan Zorlu Turistlerin Fotoğrafları


Popüler bir turistik ya da tarihi bir yeri gezmek, seyahat etmek her zaman eğlenceli bir deneyim. Tabii ki, özçekim yapmak ve bazı hediyelik eşya satın almak her zaman bir zorunluluktur, böylece sonunda unutulmaz anları yakalayabilir ve yeniden yaşayabilirsiniz.

Bununla birlikte, bazı turistler için basit fotoğraflar ve mağaza satın aldıkları hatıralar yeterli değil. Aşağıdaki rahatsız edici görüntülerde göreceğiniz üzere, bazılarının epik Instagram özçekimler, nesli tükenmekte olan hayvan yaşamları, nadir pembe otları yok etmek ve hatta eski duvarları yıkmak için eski heykellere tırmanmaları gerekiyordu.

Bu yazının sonunda, bu konuda bizimle aynı fikirde olacağınızdan eminiz: Bu turistlerin üremediğini umuyoruz.

1.. Ölümcül Selfie

Bu, Güney İspanya’da, sahil sakinlerinin kurtarıcıları aramak yerine kayıp bebek yunuslarıyla özçekim yapmanın iyi bir fikir olacağına karar vermesiyle oldu. Hayvan daha sonra fotoğraflar için turistler tarafından tutulma ve etrafta gezinme stresinden vefat etti.

2.. Yok Edilen Bir Oregon Simgesi

“Ördek gagası” kumtaşı oluşumu (“Pedestal Rock” veya “Pacific Northwest Rock” olarak da bilinir) her zaman Oregon'un simgelerinden biri olarak kabul edildi.

Ne yazık ki, çitleri görmezden gelen ve eşsiz kaya oluşumunu aşağı iterek turistler tarafından tahrip edildi.

3.. Zavallı Tavus Kuşu!

Bu arada Çin'de, Pekin Hayvanat Bahçesi’ndeki ziyaretçiler tavus kuşlarını kovaladı ve onları yakaladıktan sonra kuyruk tüylerini çıkardı. Diğer turistler onları durdurmaya çalıştılar ama dinlemediler ve basit bir şekilde acımasız hareketlerine devam ettiler.

4.. Turistler Kaplumbağaların Yerleşmesini Önledi

Kosta Rika’nın Opsiyonel Yaban Hayatı Sığınağı Guanacaste’de, devasa bir kalabalık toplandı ve zeytin sırtlı deniz kaplumbağalarını yuvalarından uzaklaştırdı. Hatta bazıları kaplumbağa yuvalarında dururken fotoğraflarını çektiler, bazıları da çocuklarını hayvanların üstüne otururken tespit edildi.

5.. Çinli Genç Mısır Tapınağını Vandalizes

Ding Jinhao ailesiyle birlikte Mısır’ın Luksor Tapınağı’nı ziyaret ediyordu. Sadece mekânı süslemek yerine, gençlik eski eserlerden birinde izini bırakmaya karar verdi. “Ding Jinhao buradaydı.” Yazdı. Doğal olarak, netizanlar yaptıkları için öfkelendiler.

6.. Lotus Çiçeklerini Bir Eko Park'ta Toplamak

Çin, Sichuan’da Longqiao Kültür ve Ekoloji Parkı yeniden açılmak üzere planlandı ancak park yerine lotus çiçekleri toplamak için izin almadan turistlerin girdiği sıkıntılarla başladıktan sonra kapalı kalmak zorunda kaldılar. .

Sanki yetmediyse, bazıları çitlerden bile koptu ve akıntıya girdiler.

7.. Adam Tırmanıştan Sonra Bir Selfie Almaya Çalışırken Heykeli Üzerinde Saldırıyor

Bir turist destansı bir selfie anı yaşamak istedi ve bu yüzden neredeyse 130 yıllık bir Dom Sebastiao heykelinin kaidesine tırmanmaya karar verdi. Ne yazık ki, heykel düştü ve polisler hızla harekete geçti ve adamı tutukladı.

8.. Buzağı, Turistler yüzünden Ötenazi Sona Erdi

Yellowstone Milli Parkı’nın iki turisti sıcak, güneşli bir günde arabalarına bir bizon koymanın iyi bir fikir olacağını varsayıyordu.

Sorun park personelinin, hayvanın sürüsünden ayrıldıktan sonra artık annesini bulamaması. Ayrıca buzağı, ziyaretçilere ve araçlara yaklaştığında kaos yaratmaya başladı, böylece sonunda ötenazi yapılması gerekiyordu.

9.. Bir Selfie Takıntılı Turist Arasında Başka Bir Heykel Örneği

Lizbon, Portekiz’in Saint Michael heykeli, Ulusal Sanat Müzesi’nde çok yaklaşan bir diğer selfie aç ziyaretçisi tarafından devrildi. Sonuç? Parça, tamir etmenin artık bir seçenek olmadığı için ağır hasar gördü.

10.. Kolezyum'da Grafiti

42 yaşındaki bir Rus turist, yaklaşık 2.000 yaşında olan tarihi Kolezyum duvarına K harfini oydu. Mariarosario Barbera, zararın özellikle “dikkate değer” olduğunu ve bu yüzden adamın 20.000 avroluk bir para cezasıyla karşı karşıya kalması gerektiğini söyledi.

11.. Kaplıca, “İyi Şanslar” Paraları Nedeniyle Yeşile Dönüyor

Wyoming'de, Yellowstone Milli Parkı'nın Sabah Zaferi kaplıca havuzu, turistlerin “iyi şanslar” için bir miktar para attıktan sonra maviden yeşile döndü. Şimdi insanlar onu kaybettikten sonra Fading Glory diyorlar. orijinal renk

12.. Tehlike Altındaki Antilopları Kovalamak – Resimler İçin!

İki SUV kullanan yedi turist, tehlikeye atılan sayılan Tibet antiloplarını kovaladı, böylece fotoğraf çekmek için yeterince yaklaşabilirler. Sorunları daha kötü hale getirmek için, Selincuo Ulusal Doğa Koruma Alanı'na bunların hepsini yaptılar.

Neyse ki, bir tanık olayı filme aldı ve yetkililer, çekimler viral hale geldikten sonra suçluları başarıyla buldu. Turistlerin her biri yaptıkları için bir ceza olarak 15.000 yuan ödemek zorunda kaldı.

13.. Barbekü İçin Kullanılan Açelya Ağacı Dalları

Turistler, Çin’in Liangshan Yi Özerk Bölgesi'ndeki güzel açelya ağaçlarını çok seviyorlar. Ancak, bazıları şubeleri kırdıklarında ve mangal yapmak için kullandıklarından, basitçe tapmaktan hoşnut değildir. Çiçek toplayan ve ağaçların köklerini çekenler de vardı.

14.. Şimdiye kadar en dağınık plaj?

Birleşik Krallık’taki Margate Beach, yaklaşık 500 kişinin katıldığı bir etkinliğin ardından her yerde turistler şişe ve tabak bıraktıktan sonra aşırı dağınık bir yer haline geldi. Thanet Bölge Konseyi'nin lideri Bob Bayford, sahneyi “görmek için şok edici ve can sıkıcı” olarak nitelendirdi.

15.. Çıplaklar Gönder!

Güney İzlanda’da turistler yosun kaplı tepelerde “çıplak gönder” yazdı. Daha da kötüsü için, önceki ziyaretçilerin oyduğu gibi, tepelerde başka kelime ve isimler görülebilir. Bu, elbette, kötü bir şey çünkü yosunun tekrar büyümesi gerekiyor.

16.. Pembe Çim İmhası

Çin’in Hangzhou kentindeki bu nadir pembe çimen çiçeklerinin yetişmesi yıllar sürdü, ancak özçekim almak isteyen turistler tarafından hızla tahrip edildi. Adaletsiz ziyaretçiler, çimlerin üzerinde dolandıkları ve sadece fotoğraflarını çekmek için üzerlerine oturdukları engellere dikkat etmediler.

17.. İnsanların Hampi'deki Taş Direkleri Yıktığı İddiası

Bu bir UNESCO dünya mirası alanı, ancak bu dört adam nasıl saygı duymak zorunda olduklarını bilmiyorlar. Hindistan’ın Vishnu tapınağı ayağı olan Hampi, yeri görünce çok heyecanlanan dört kişi tarafından imha edildi. Hareket filmde yakalandı ve Karnataka'daki polis memurları, suçluları hemen bir haftadan kısa bir sürede tutukladı.

18.. Boracay Plajında ​​Gömülü Bezi

Bu arada Filipinler’de, Boracay’ın ünlü plajı, kullanılmış bir bebek bezini kuma gömdüğünü gördükten sonra, temizlik operasyonu nedeniyle kapatılmak zorunda kaldı. Bu arada arkadaşı, çocuğun kıçını kıyıdan yıkadı. Video sonunda viral oldu ve başlıklar yaptı.

# 19. Yok Edilen Başka Bir Heykel

İtalya, Cremona’da, “İki Herkül” heykelinin mermer tacı, iki turist bir selfie çekmeye gittikten sonra imha edildi.

20.. Harry Potter Fan Eski Mezar'ı Vandalizes

Vigo’da, Galiçya’da henüz isimsiz bir vandal, La Casa dos Mouros dolmen’e ‘Ölüm Yadigarları’ nın logosunu çizdi.

21.. Dalgıçlar Tarafından Mercanlar Bile Bozuldu

Bu fotoğraflar, OK Divers’ın göndermesinden sonra sosyal medyada da yayıldı. Dalış merkezine göre, suçlulardan biri özür diledi ve bunun herkesin yapmaması için bir uyarı olacağını umuyorlar.

22.. Dinozorlar Burada Yürüdü, Turistler Onu Yok Etti

Zhangye’de Çin turistleri, 200.000 ila 400.000 yıl öncesine dayanan bir toprak oluşumunu tahrip etti. Grup yere girdi ve çektiği videoda biletler için para ödemeyip yerlerine zarar vermemeleri konusunda övündü bile.

23.. Vandalized Bambu Ormanı

Bambu ağaçları bile Japonya’da Kyoto’da meydana gelen bu olayın kanıtladığı gibi vandallardan korunmuyor. Yaklaşık yüz ağaç tahrip edildi ve çalışanlara göre, etkilenen ağaçların çoğu olanlardan dolayı kesilmek zorunda kaldı.

24.. Meksika'da Vandalize Edilen 15 Anıt

İki Endonezyalı turist, Meksika’daki La Venta Müzesi ve Parkı’ndaki 15 antik heykeli ağırladı. Anıtlar M.Ö. 1000'den beri var.

25.. Camii Vandalizm

Fas’ta turistler, Arbaa Ait Ahmed’in yerlilerini kızdırmasına neden olan yerel bir camiye saldırdılar. Yetkililer o zamandan beri “vahşi” eylemin ardındaki suçluları bulmak için bir soruşturma başlattılar.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir