google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Kahraman Pilotu Mısır Tarlasında Uçak Arazi, 233 Yolcu Tasarrufu


  • Her iki motorun da kalkış sırasında hasar gördükten sonra uçak kazasına çarpması nedeniyle Rus bir pilot gerçek bir kahraman olarak selamlandı.
  • Kaptan Damir Yusupov uçağı havaalanından sadece bir mil uzakta bulunan bir mısır tarlasına indi ve 233 hayat kurtardı.
  • Şaşırtıcı bir şekilde, olaydan bir yıl önce yalnızca birincil pilot olarak uçuyordu.

Bir mucize inişi hakkında konuşun. Bir Rus pilotu, bir çift kuşun motorunu içine çekmesinin ardından bir mısır tarlasına yolcu uçağını başarıyla indirdikten sonra bir kahramana lanse ediliyor. Şaşırtıcı bir şekilde, hareket 233 yolcunun hepsini uçakta kurtardı.

Kaptan Damir Yusupov, Moskova’nın Zhukovsky havalimanından Kırım’ın Simferopol kentine giden U1678 Uçuş U1678’in pilotu oldu. Uçak havalanırken, bir motorun alev almasına neden olan çift kuşlu bir saldırıya maruz kaldı. Sorunları daha kötü hale getirmek için, diğeri çalışmayı durdurmak için. Bütün bunlara rağmen, 41 yaşındaki pilot uçağı havaalanından bir mil uzakta bulunan bir mısır tarlasında yere indirmeyi başardı.

Kaptan Yusopov o zamandan beri Vladimir Putin tarafından Rus madalyası ile ödüllendirildi.

Kaptan Yusupov, uçağın motorları çalışmadığı zaman havaalanını telsizle bağladı. Acil iniş yapmak istedi ancak daha sonra başaramayacağını anladı. Çabuk düşünen kahraman pilotu, gemideki herkesi kurtarmak için uçağı mısır tarlasında indirmeye karar verdi. Şaşırtıcı bir şekilde, feat motorunda güç olmadan ve iniş takımı geri çekildiğinde başardı.

Ural Airlines Flight U1678, tümü nispeten zarar görmüş olan 226 yolcu ve yedi kabin görevlisine sahipti. Küçük yaralanmalar nedeniyle 23 kişinin hastaneye kaldırılması gerekmesine rağmen, sadece 69 yaşında bir kadın için acil tedavi gerekliydi. Neyse ki, olaydan bu yana da iyileşiyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Kaptan Yusupov bir kahraman olarak kabul ediliyor. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, kahraman pilotu ve cesur mürettebatı hakkında bir açıklama yaptı.

“O ve ekibi 233 hayat kurtardı. Onlar kahraman, ”dedi Peskov. “Uçağın yolcuları ve mürettebatı hayatta kaldı, yaralananlara hızlı bir iyileşme diliyoruz ve hayatlarını kurtaran ve uçağı düşüren kahraman pilotlarını tebrik ediyoruz.”

İlginç bir şekilde, Kaptan Yusupov, olaydan bir yıl önce sadece birincil pilot olarak uçuyordu. Başlangıçta avukat olmak için okudu ama pilot olma hayalini sürdürmeye karar verdi.

Aşağıdaki hikaye hakkında daha fazla bilgi edinin:

Facebook'taki  Logo gibiSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir