google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Elma Suyu Sirkesini Kullanırken Bunları Asla Yapmayın


  • ACV'yi içmeden önce suyla seyreltmek en iyisidir.
  • Pipetsiz içilmesi dişlerinize zarar verebilir.
  • ACV en iyi yemeklerden önce tüketilir.

Elma sirkesi sağlıklı bir süperstarlardan biri oldu ve iyi bir sebepten dolayı – bu basit ev tipi zımba, kilo kaybından kalp sağlığını iyileştirmeye kadar bildirilen bir çok fayda sağladı.

Ancak günlük diyetinize elma sirkesini dahil etmek istiyorsanız uygulanacak kurallar var. ACV kullanıyorsanız, bunları yapmaktan kaçındığınızdan emin olun:

1.. Düz şekilde iç

Elma sirkesi asitlidir ve bu nedenle mide ve yemek borunuzu tahriş edebilir. Bazı insanlar ACV'yi tek bir hızlı çekimde seyreltmeden alır (sonradan atlamak için) ve sonra yıkamak için hemen su ile takip eder. Sirkeyi suyla karıştırmak en iyisidir. ACV içeceğiniz için on parça suya bir parça sirke kullanın.

2.. Yemeklerden hemen sonra içmek

ACV en iyi aç karnına alınır. Bu, sağlık yararlarını daha iyi bir şekilde arttırır ve ayrıca yediğiniz yemeği işleme yeteneğinizi de arttırır. ACV yedikten sonra ağzınıza yiyecek koymadan önce yaklaşık 20 dakika bekleyin. Bu sirke sindirmek için yeterli zaman verir.

3.. Solunması

Bazı insanlar bunu herhangi bir nedenle soluyorlar. Ciğerlerinize zarar vermek istemezseniz, bunu yapmayı bırakın, nefes almak yanma hissine neden olabilir.

4.. Kamışsız içme

Aşırı asitliğinden dolayı, elma sirkesi seyreltilmeden içilirse dişlerinize zarar verebilir. ACV'nizi ve su karışımınızı içmek için bir pipet kullanın ve sıvının dişlerinizle çok fazla temas etmemesine dikkat edin. Ayrıca, ACV kullandıktan sonra dişlerinizi fırçalamadan önce en az 30 dakika bekleyin.

5.. Hemen çok fazla içmek

Yavaş ama kesin olarak ACV içerken gitmek için doğru yol. İlk kez içmeye başlıyorsanız, önce az miktarda tüketin. Vücudunuzu, alımınızı arttırmadan önce alışmasına izin vermeniz gerekir. Yan etkilerden kaçınmak için günde iki çorba kaşığı ile sınırlandırın.

6.. Yatmadan önce içme

ACV'yi uyumadan hemen önce almak, sıvının özofagusunuza yeniden çıkmasına neden olabilir. Güvenlik için, içmeyi yedikten sonra yemek borunuza geri dönmesini engellemek için 30 dakika boyunca dik durmalısınız.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir