google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Hükümet Ofisi Şort Giymek İçin Bacaksız Doğmuş Kadın Uzakta Kalıyor


  • Calbayog, Nancy Torrelino Boroc, Samar'ın İç Gelir Bürosu'na girmesi yasaklandı
  • Güvenlik görevlisi, giyen şortlarının orada bulunmasına izin verilmediğini ve uymak zorunda olduğunu söyledi – bacakları olmadan doğmuş olsa bile.
  • Nancy daha sonra Facebook'ta tuhaf bir deneyim yaşadı ve oradan viral oldu.

Kısa süre önce bacakları olmayan bir kadın, bir devlet ofisini ziyaret ederken ayrımcılığa maruz kaldığını paylaştıktan sonra sosyal medyada viral hale geldi. 27 yaşındaki Nancy Torrelino, Samar, Boroc, Filipinler, doğuştan ortopedik bir engellilik nedeniyle her zaman şort giyiyor.

Böylece, erkek arkadaşı ve erkek arkadaşı bir güvenlik görevlisi tarafından durdurulduğunda, Gelir Bürosu İçişleri Bürosu (BIR) Calbayog ofisine girmek üzereyken şok ve sürprizini hayal edebilirsiniz. Sebep?

Şort giyiyordu.

Nancy'ye göre, gardiyan, "yeni bir mutabakat" ifadesiyle, yerde şort giymenin yasak olduğunu söyledi.

Fiziksel durumunu göz önünde bulundurarak onu içerip içermediğini sordu ve gardiyan, ayakkabı giyse bile, istisnalar olmadığını kabaca söyledi.

Nancy nihayetinde Facebook'ta yazarak hayal kırıklığına uğrayacaktı.

Yayınını okuyor:

“Ayaklarım olmadığını biliyor ve sadece bir PWD (engelli bir kişi) olduğum için yalnızca şort giyebildiğimi biliyor. Nasıl uzun pantolon giyebilirim? Ne anlayamazlar? ”

Nancy ve erkek arkadaşı onun yerine eve gitmeye karar verdi ve öğleden sonra tekrar “şansımızı denemek için” geri döndü, dedi bir Coconuts Manila röportajında. Bu kez, aynı güvenlik görevlisi girmelerini engellemedi. İçeri girdiklerinde, Nancy başkalarının yine de şort ve terlik giydiğini fark etti!

Olaya rağmen, Nancy devlet dairesine şikayette bulunmadı. Sosyal medya yayınında, yalnızca engellilerin düzenli olarak yaşadığı ayrımcılığa dair farkındalık yaratmak istediğini söyledi.

Gönderi hemen viral hale geldi ve çok sayıda netiz, o zamandan beri Nancy'ye destek verdiğini ifade etti. Birçoğu, muhafızların yaptıklarının açıkça yanlış olduğunu da belirtti.

“O muhafızla konuşalım. Kızgınım, ”diye yazdı bir yorumcu.

Şimdiye kadar BIR Calbayog olayla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir