google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Trans Kadın Filipinler'de Kadın Tuvaletini Kullanmak İçin Tutuklandı


  • Transseksüel kadın Gretchen Diez, 28 yaşında, polis tarafından tutuklandı, çünkü kadın tuvaleti bir alışveriş merkezinde kullandı.
  • Söz konusu olay sosyal medyada viral hale geldi ve şimdi Diez nasıl tedavi edildiğine dair resmi olarak şikayette bulundu.

Filipinler’deki bir transseksüel kadın kısa süre önce bir alışveriş merkezinde bayan tuvaleti kullandıktan sonra tutuklanmak için büyük dikkat çekti. 28 yaşındaki Gretchen Diez, temizlik ekibi üyesi Chayra Ganal'ın onu durdurup erkek odasını kullanmasını söylediğinde Quezon City'deki Farmers Plaza'daydı.

Diez sonunda başka bir odada gözaltına alındığı ve kendisine “güzel olmadığını” ve hala “penisi olduğunu” söyleyen Ganal tarafından taciz edildiği için ne yazık ki işler bitmedi. Diez, kameradaki her şeyi yakaladı. Facebook'ta canlı yayına girdi ve Ganal, trans kadının cep telefonunu tutmaya çalışırken onu dava etmekle tehdit etti. Ganal, ona Diez'i suratına tokatlamak istediğini de söyledi. Odadaki kimliği belirsiz bir erkek güvenlik görevlisi de aynı şekilde film çekmeyi bırakması için onu korkutmaya çalıştı.

Transseksüel kadın Gretchen Diez sadece işemek istedi. Onun yerine tutuklandı.

Yeterince yetmediyse, polisler onu kelepçelerken geldi ve Ganal'ın şikayetine dayanarak polis karakoluna götürdüğünde işler yükseldi.

Birkaç saat sonra, Ganal davayı bıraktığında serbest bırakıldı. Ganal o zamandan beri Diez'in kabul ettiği bir özür mektubu yazdı.

Diez’in öyküsü hemen viral oldu ve o zamandan beri bazı medya kaynakları onu ele geçirdi.

Olay, LGBT + hakları hakkında bir tartışma başlattı.

Bu arada, netizens fikirlerine göre, bazıları Diez'in kelepçelenmesinin, herhangi bir yasayı ihlal etmediğinden gerekmediğine işaret ederek ayrıldı. Ancak diğerleri, Ganal’ın sadece “işini yaptığını” söylüyor.

Araneta Merkezi sonunda, çalışanlarının eylemlerini kınayan bir kamuoyuna açıklama yaptı.

Buna rağmen, Diez halen alışveriş merkezi yönetimi, sağlık hizmetleri kurumu ve güvenlik kurumu hakkında şikayetçi oldu.

Dedi ki:

“Bağışlamanın bir örneği olmalıyım. Özür kabul edilir, bu hatayı itiraf ettiklerini biliyorum ama günün sonunda adaletin yerine getirilmesi gerekiyor. ”

Quezon Şehri Belediye Başkanı Joy Belmonte, Gretchen ve LGBT + topluluğuna desteklerini dile getirdi.

Belmonte, özellikle şehirdeki her türlü ayrımcılığı yasaklayan ve saygınlığı koruyan ve saygı duyan Cinsiyet Fuarı Yönetmeliği, özellikle de mevcut bir yasa olduğundan, bu tür ayrımcılığı kınadığını söyledi. ve herkesin insan hakları, özellikle de LGBT +. ”Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir