google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Polonya’da Yakında Açılacak Dünyanın En Derin Yüzme Havuzu


  • Polonya, yakında 2019’da sonbaharın en derin yüzme havuzunu açacak.
  • Deepspot 45 metre derinlikte olacak.
  • Konumdaki diğer olanaklar arasında otel odaları, konferans ve eğitim odaları ve su altı tüneli yer alacak.

Polonya’da Varşova dışında yeni bir yüzme havuzu inşa ediliyor ve şu anda olduğu gibi manşetlerde bulunuyor. Adına sadık, Deepspot gerçekten çok derin olacak. Aslında, en azından belli bir süre (daha sonra bu konuda daha fazla) dünyanın en derin yüzme havuzu olacak ve bu yılın sonbaharında açılması bekleniyor.

Raporlar bize, dalış havuzunun 45 metre derinlikte (147.6 fit) olacağını ve doldurulması için 8.000 metreküp suya ihtiyacı olacağını söylüyor. Bu bağlamda, Olimpiyatlarda kullanılan neredeyse 27 yüzme havuzu gibi!

Dahası, Deepspot’un yeni başlayanlara sporculara, profesyonel dalgıçlara yüzme becerilerini artırabilecekleri bir yer olarak yerleştirmek üzere tasarlandığını öğrendik.

Ayrıca konferans salonları, eğitim odaları ve su altı otel odaları olacak. Ayrıca havuza dalmadan aksiyona tanıklık etmek isteyen ziyaretçiler için bir sualtı tüneli olacak.

Deepspot, dünyanın en derin yüzme havuzu olma unvanını 42 metre derinlikte olan mevcut rekor sahibi Y-40 Deep Joy'dan alacak. Bu havuz İtalya'nın Montegrotto Terme bölgesinde yer almaktadır.

Bununla birlikte, daha önce de belirtildiği gibi, Polonya’nın başarısı, İngiltere’deki Colchester olarak kısa sürecek ve aynı zamanda 2020’de Blue Abyss’i de açacak – ve 50 metreye sahip olacak. derin havuz

Buna rağmen, Deepspot kesinlikle derin yüzme deneyimi arayanlar için en gözde cazibe merkezlerinden biri olarak kesinlikle bir isim yapacak.

Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyin:

Facebook'taki  Logo gibi

İşte yapım aşamasında Deepspot:

Facebook'taki  Logo gibiSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir