google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Hayvan Hakları Aktivisti, Sivrisineklerin Kanımızı İçmesine İzin Vermemiz gerektiğini Söyledi


Hayvan hakları aktivisti yakın zamanda viral hale geldi ve tartışmalı sözleri nedeniyle çok sayıda kaş çıkardı. Fransız radyo ve TV kişiliği Aymeric Caron'a göre, bizi ısırdıklarında sivrisinekleri öldürmemeliyiz. Bunun yerine sadece kanımızı emmelerine izin vermeliyiz!

Caron, 1990'lardan bu yana ateşli bir hayvan hakları ve vejeteryan destekçisi olan Caron, insanların sivrisinekleri yalnızca sıtma vakalarının olduğu Afrika gibi riskli yerlerde bulundukları zaman kullanmaları gerektiğini söyledi. Aksi halde aç böcekleri beslemeliyiz.

Sadece bunu bir "kan bağışı" olarak düşünün.

Independent raporunda 47 yaşındaki gazeteci sivrisinekleri öldürmenin kesinlikle kötü bir fikir olduğunu söyledi.

Caron'un söylediği gibi:

“Zaman zaman sadece çocuklarını beslemeye çalışan bir böceğe kan bağışı yapılmasının bir drama olmadığı düşünülebilir.”

Sivrisinek ısırıklarından nefret edenler için Caron, yalnızca sitronella, sarımsak ve lavanta yağı gibi doğal kovucular kullanmalarını önerir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, birçok insan Caron’un iddialarına şiddetle karşı çıktığını belirtti.

Hayvan Eşitliği grubuna başkanlık etmesine rağmen, Toni Vernelli, sunumcunun sözlerinin “hayvan refahı kampanyalarıyla ilgisi olmadığını” söyledi. Aslında, hayvanın “hayvandan ne kadar uzak olduğunu” düşünüyor. hak aktivistleri başarmaya çalışıyor.

Vernelli, Bağımsız bir röportajda, “İnsanların et yememek, hayvan ürünleri kullanmak ve kürk giymek gibi acı çekmeyi azaltmak için yapabilecekleri somut şeylere odaklanmamız konusunda çok daha iyiyiz” dedi.

Bu arada, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) resmi web sitesi, sivrisineklerin “dünyanın en ölümcül hayvanları” olduğunu, çünkü “hastalıkları taşıdıklarını ve yaydıklarını” söylüyor. Her yıl milyonlarca hayat.

En tehlikeli sivrisinek kaynaklı hastalıkların bazıları, dang, Zika, sarı humma ve diğerleridir.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir