google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Günümüzde Daha Fazla Çocuk Çalışmaya Göre


 • Harris Anketi ve Lego tarafından yapılan bir ankette ABD ve Birleşik Krallık'taki daha fazla çocuğun YouTubers ve vloggers olmak istediğini ortaya çıkardı. astronotlar
 • Bu arada Çinli çocuklar, sosyal medya yıldızları olmaktan ötürü astronot olmayı seçmeye daha yatkınlar.
 • Çocuklar olarak hepimizin büyüdüğümüzde nasıl astronot olmak istediğimizi hatırlıyor musunuz? Alanı keşfetmek, o zamanlar çoğu çocuk için kesinlikle nihai amaçtı.

  Eh, zamanlar büyük ölçüde değişti ve bugünün genç neslinin çoğu için artık doğru değil. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, bugünlerde daha fazla çocuk astronotlardan daha çok YouTube yıldızları olmak istiyor – en azından ABD ve Birleşik Krallık'ta.

  Harris Poll tarafından Lego için yapılan bir ankette, ABD, İngiltere ve Çin'den 8-12 yaşları arasında 3.000 çocuğa beş gelecek kariyer seçeneğinden seçmeleri istendi: astronot, müzisyen, profesyonel atlet, öğretmen veya vlogger / YouTuber.

  Sonuç, ABD ve İngiltere’deki çocukların astronotlar yerine sosyal medya yıldızı olmayı seçmelerinin üç kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

  Bu arada, Çin’deki çocukların% 56’sı astronot olmayı tercih ediyor.

  Haberlere göre, söz konusu çevrimiçi anket ayın 50. yıldönümünün kutlanmasında yapıldı. Ve tüm ülkelerden gelen tüm çocukları temsil ettiği iddiası olmasa da, bazıları gençler arasındaki bu “yeni kariyer eğilimi” için endişeleniyorlar.

  Buradaki anket sonuçlarını inceleyin:

  YouTubers ve vlogger’ların video yapmaktan büyük para kazandığı doğru olsa da, bazıları INC tarafından açıklandığı gibi “gezegendeki en az zihinsel olarak sağlıklı meslek” olduğunu düşünüyor.

  Business Insider'ın röportajında, YouTuber Kati Morton şunları paylaştı:

  “24 saat çalışıyoruz, ne kadar ödül olursa olsun kendimize bakmıyoruz. Asla koyduğumuz çabayı asla toplayamaz. ”

  Bunun üzerine, serseriler de izleyicilerinin sayısız yorumuyla uğraşmak zorunda – ki bu da bir endişe ve stres kaynağı olabilir.

  YouTuber Matt Lee’nin İngiltere Guardian’a söylediği gibi:

  “İnsan beyni gerçekten her gün yüzlerce insanla etkileşime girecek şekilde tasarlanmamıştır”  Source link

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir