google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

İnekler Çetesi Hong Kong Süpermarketine Girip Tüm Taze Meyve ve Sebzeleri Yemişler


  • Sonunda personel tarafından dükkandan çıkarıldılar.
  • Kentsel gelişim, Hong Kong’un vahşi inek probleminin ana nedenidir.

Yaklaşık 1100 yabani inek Hong Kong sokaklarında dolaşıyor. Şimdi, hükümet, caddelerde dışkılama ya da trafiğe neden olma gibi yıkıcı ya da yıkıcı bir şey yapmadıkları sürece, onlara gerçekten tolerans gösteriyor.

Fakat bu sefer inekler, tolere edilebilir davranış için çizgiyi geçti. Yerel bir süpermarkete girdiler ve taze ürünleri yediler. Kimse incinmedi, neyse ki – inekler sadece yemek istediler.

Olay, akşam saat 8 civarında oldu.

Yerel Ling Pao gazetesine göre, dört inek Mui Wo’daki Fusion bakkalına gitti, doğruca meyve ve sebze raflarına gitti ve taze yiyeceklerle beslendi.

Eğlenerek alışveriş yapanlar sadece ineğin etmesine izin verdiler ve meyve ve sebzelerde bayramlarını izlediler.

Facebook'taki  Logo

Bir süre sonra, süpermarket personeli sığırları tesis dışına çıkarmayı başardı.

İlçe Meclisi Üyesi Andy Wong Man-hon'a göre Mui Wo'da yaklaşık 30 vahşi inek var. Bu, böyle bir olayın ilk defa meydana geldiği ve insanların bu ineklere sık sık meyve verdikleri için tekrar oluşabileceğinden endişe duyuyordu.

Dolaşan inekler, Hong Kong'da ortak bir manzara.
İnekler genellikle arkadaş canlısıdır ve etraflarındaki insanlara zarar vermez.

Hong Kong’un yabani inek sorunu bir süredir devam ediyor. Güney Çin Sabah Postası'ndaki bir makale, hızlı kentsel genişleme ve gelişmenin sebep olduğunu belirtti.

Projeler, vahşi yaşam türlerinin kırsal alandan çıkmasına ve daha kalabalık alanlara girmesine neden oldu.

Lantau Buffalo Derneği'nin başkanı Ho Loy, “Birçok insan bu ineklerin trafiğe çıkarak yollara girmesinin can sıkıcı olduğunu düşünüyor. Ancak bu alanların, ineklerin ve seleflerinin, manzaraların çimentoyla kaplı ve şehir yollarına dönmeden önce yemek yiyip yaşadıkları yer olduğunu bilmiyorlar. ”

Bu yabani ineklerin, çevrelerinde hızlı kentleşmenin getirdiği değişimler arasında bile, her zaman yaptıkları alanda dolaştığını ve otladığını ekledi.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir