google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Filipinler'deki Kadınlar Daha Beyaz Ciltlere Sahip Olmak İçin Hayatlarını Riske Atıyor


Filipinler'deki herhangi bir bakkaliye veya eczaneye yürüyün ve bu rafları belirgin bir şekilde sergileyeceğinizin garantisi her zaman. Elbette, banyo sabunları, vücut losyonları, yüz kremleri ve hatta kapsüllerden oluşan cilt beyazlatma ürünlerinden bahsediyoruz.

Sanki yetmediyse, ülke genelinde kozmetik kliniklerini tespit etmek kolaydır ve cilt hafifletme tedavileri ile ilgilenen müşterilerine sunulur.

Öyleyse neden soluk tenli bir cilt takıntısı soruyorsunuz? Aslında aslında pek çok faktör var.

Filipinler Üniversitesi’nin antropoloji profesörü Gideon Lasco tarafından yazılan bir Sapiens makalesinde, nedenler kişiden kişiye değişebilir, ancak bazılarının daha hafif bir cilde sahip olmanın genellikle daha çekici ve hatta kabul edilebilir olduğunu kabul ettiği söylenebilir. daha iyi iş fırsatları demek.

Durumda, kendisine Laarni diyen 20 yaşındaki bir kadın, açık teninin güzellik yarışmasını kazanmasında yardımcı olduğunu söyledi. Şu anda bir turizm öğrencisi, bir gün uçuş görevlisi olmayı umuyor. Yine, ten rengine göre, bu konuda da büyük bir sorun var.

Hayalindeki işi alma konusunda dedi:

“Elbette, yükseklik gereksinimini ve üniversite derecesini karşılamanız gerekiyor. Ama sana baktıklarında ve güzel, cildin güzel olduğunda, zaten büyük bir avantaja sahipsin. ”

Ne yazık ki, Laarni bu zihniyette yalnız değil. Aslında, daha beyaz olan cilt, birçok kişi tarafından bir güzellik ve başarı standardı olarak kabul edilir.

Sorun yalnızca Filipinler’de değil, beyazlatıcı ürünlerin sık sık alıcılara pazarlandığı Afrika ve Asya’da da devam ediyor.

Ve buradaki kötü haber, elbette, bu beyazlatıcı ürünlerin ve tedavilerin bazılarının gerçekten zararlı olduğu.

Örneğin, Ruanda'da, yetkililer, bazıları böbrek hasarı ve kanserle bağlantılı olan hidrokinon ve cıva içeren bulunduktan sonra cilt beyazlatma ve beyazlatma ürünlerinin yasaklanmasını yasakladı.

Daha fazla bilgi edinmek için bu kısa belgeseli izleyin:

Beğen  Facebook'taki LogosuSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir