google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Avustralya'daki Yaşlı 'Dilenciler' Zengin Çinli Con Sanatçılar Olarak Açıklandı


  • Reddit’te yayınlanan viral bir video, Avustralya’nın Melbourne sokaklarında bazı dilencilerin aslında Çin’li sanatçı olduğunu ortaya çıkardı. ]
  • Yetkililer, bu "dilenciler" in mülkleri arasında çok miktarda para ve turist vizesi bulunduğunu keşfetti.

Büyüyünce çoğumuzun daha az şanslı olana merhamet göstermenin iyi bir şey olduğu öğretildi. Ancak, böyle hikayeleri bizi bazen bütün fikir hakkında tereddüt ediyor.

Avustralya'nın Melbourne kentindeki yetkililer son zamanlarda sokaklarındaki bazı dilencilerin gerçekten fakir ve evsiz olmadığını keşfetti. Görünüşe göre, bu dilenciler sahte ve aslında Çin'den profesyonel aleyhte sanatçılar. Eşyaları arasında çok miktarda nakit ve turist vizesi bulundu.

Haberlere göre, bir viral video bir vatandaş tarafından çekilirken çıldırmış bir dilenci kılığında Çinli bir kadın gösterdikten sonra halkı dolandırmaktan yedi kişi suçlandı. Hemen eşyalarını aldı ve sahneyi terk etti. Aynı şey, ikinci bir Çinli dilenci ilk bölgenin yakınında çekildiğinde de oldu.

Klibi alan ve Reddit'te yayınlayan Ricky Ricky Liu, sahte dilencilerin son altı aydır Melbourne'un her yerinde olduğunu söyledi.

Victoria Polisi sözcüsü, yayıncıyı şöyle söyleyerek uyardı:

“Melbourne’de yalvarıyor insanların çoğunluğu savunmasız ve muhtaç olsa da, zaman zaman MİA’yı hedef alan az sayıda profesyonel dilenci var.”

Bu arada, Kurtuluş Ordusu tarafından yürütülen 2015 araştırması, bazı dilencilerin günlük 400 dolar kazandıklarını keşfetti. Dahası, araştırma bize 135 dilenciden 9'unun profesyonel olduklarını itiraf ettiğini söylüyor.

“Bir kişi bize günde 300 ila 400 dolar civarında bir zammı veya bir gecede yükseldiğini ve bunu düzenli olarak yaptığını belirtti,” dedi. Kurtuluş Ordusu'ndan Brendan Nottle,

Bu dilencilerin haftada en az 6 gün sokaklarda olduğu düşünülürse, bu yaptıklarından iyi bir kazanç elde ettikleri anlamına geliyor.

Yani evet, buradaki sonuç, göründükleri kadar gerçekten fakir olmadıklarıdır!

Burada video raporunu izleyin ve kendiniz görün:

Facebook'taki  Logosu

tarihindeSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir