google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Müdür, Çocuklara Nasıl Okunacağını Öğretmek İçin 'Push Cart' Kütüphanesi ile Kasabaya Dönüyor


  • Genç bir müdür, okula gidemeyen çocuklara eğitim vermeye karar verdi.
  • ]

  • Kitaplarla dolu bir pushcart kütüphanesi yarattı ve kütüphaneyi eğitimsizlere getirmesine yardım etmesi için birkaç gönüllü çağırdı.
  • Müdür ve gönüllüleri, çocukların mobil kütüphanesinde nasıl okumayı öğrenmelerine yardım ediyor.

Öğretmenlerin okullarına gelen çocukları eğitmek için ellerinden geleni yaptıkları konusunda çok az şüphe var. Ancak, bir eğitimi göze alamayan daha az şanslı olanlara ne dersiniz? Gerçekten ilham veren bir müdür, sokaklardaki çocuklara ulaşmak için yolundan çekiliyor. Okuma yazma bilmeyen çocuklara okumayı öğretmek için bir el arabası kütüphanesi yarattı.

Ryan Homan, Donsol, Filipinler'deki Sorsogon'daki Gimagaan İlköğretim Okulu'nun müdürü ve gerçekten bir fark yaratıyor. Bazı gönüllülerin de yardımıyla Homan, şehirleri etrafında kitaplarla dolu bir el arabasıyla dolaşıyor. Çocukları basketbol sahası gibi yerlerde arar ve onlara mobil kütüphanesinden kitaplar sunar.

İlginç bir şekilde, Homan, karşılaştığı bazı çocukların okuyamadıklarını keşfetti; Bununla birlikte, kütüphanesinden bir kitap seçmelerine izin verir, sonra seçtikleri hikayeyi okumalarına yardımcı olur.

Homan ve gönüllü öğrenci öğretmenleri kasabada kesinlikle bir fark yaratıyor. Pushcart kütüphanesinden çıkan kitaplar yüzünden ilgi alan çocukların çoğu okula güvenle gidiyor.

Birisine okumayı öğretmek gibi küçük bir hareketin daha büyük bir şeye yol açabileceğini kanıtlaması gereken şaşırtıcı bir hikaye. Umarım, Homan’ın çabaları tüm dünyadaki öğrencilere ve öğretmenlere ilham vermeye devam edecektir.

Aşağıdaki hikaye hakkında daha fazla bilgi edinin:

Facebook'taki  Logo

tarihindeSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir