google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Kadınlar Eşleri Nedeniyle Her Gece 3 Saat Uyku Kaybettiler, Çalışma


  • Yeni bir çalışmada kadınların her gece erkeklerden daha az uyuduğunu ortaya çıkardı.
  • Kadınların eşleri yüzünden gece üç saat uykuyu kaçırdıkları doğrulandı.
  • Uykusuzluk ayrıca hormonal değişikliklere ve diğer biyolojik faktörlere de bağlı.

Kocanız bir bebek gibi uyku çekmeyi başarabilirken her zaman yeterince uyuyamıyormuş gibi hissediyor musunuz? Tek sen olmayabilirsin. Yeni bir çalışma, kadınların eşleri nedeniyle gece başına üç saate kadar uyuyabileceklerini buldu.

Bensons for Beds tarafından yaptırılan anket, 2 bin İngiliz çiftine uyku alışkanlıkları hakkında sorular sordu. İlginç bir şekilde, anket, kadınların her gece üç saatlik uykuyu kaçırdığını keşfetti. Bu, yılda 105 saat veya uykusuz 45 gündür.

Buna ek olarak, kadınların eksik olmasının en büyük nedeni, yanlarında uyuyan erkeklerden kaynaklanıyor.

Erkekler ve kadınlar açıkça farklı uyku alışkanlıklarına sahipler.

Ankete göre, üç kadından en az birinin gece boyunca bir noktada uyandıklarını iddia ederken, her on erkekten ikisinin de aynı şeyi bildirdiğini iddia ediyor. Ek olarak, her iki kadından biri sürekli uykudan mahrum olduklarını hissettiğini itiraf ediyor.

Peki uyku eksikliğinden kim sorumlu? Dört kadından biri eşinin horlamasını suçluyor. Bu arada, kadınların yalnızca yüzde 14'ü uykusuzluğun çocuk sahibi olmasından kaynaklanmaktadır. Her iki durumda da, bulgular kadınların ihtiyaç duyulan dinlenmeye çok fazla ihtiyaç duyduklarını doğrulamaktadır.

Gebelik, bir kadının uyku alışkanlıklarını etkileyebilir.

Bensons Yatak Temsilcisi Helen Nunn, bunun endişe duyulacak bir şey olduğunu söyledi.

“Uyku – ya da uyku eksikliği – günlük yaşamlarımızın bir çok yönünü etkileyebilir” dedi. “Bu araştırmanın kadınların daha az uyuduğunu ve erkek meslektaşlarından daha fazla yorgun hissettiğini görmek endişe verici.”

Yataklar İçin Bensonlar uyku uzmanı Stephanie Romiszewski, kadınların daha az uyumanın başka nedenleri olduğunu belirtti.

“Erkeklerin ve kadınların farklı uyku gereksinimlerine sahip oldukları mantıklı – biz bazı yönlerden çok farklıyız” dedi. “Adet, hamilelik ve menopoz ile birlikte gelen hormonal değişikliklerde, sadece biyolojik farklılıklar çok büyüktür. Bunu göz önünde bulundurarak, geçmemize yardımcı olabilecek birkaç iyi uyku alışkanlığına girmemizde gerçekten yardımcı oluyor. ”Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir