google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Derpy Yılanı Çirkin Gözleri Var ve Bir Çocuk Tarafından Çekilmişe benziyor


  • Zararsız bir yılan türü, garip bir nedenden dolayı fırtına ile interneti ele geçiriyor.
  • Arabian Sand Boa, başının tepesinde sıkıntılı gözlerle sıkışmış bir oyuncak yılana benziyor.
  • Çoğu insan, bellekten bir yılan göstermeye çalışan bir çocuk tarafından nasıl göründüğünden yeterince alamadı.

Çoğu insanın neden yılanlardan korktuğunu anlayabiliyorum. Ne de olsa, bacaksız sürüngen tüm şekillerde ve boyutlarda gelir ve hepsi yırtıcıdır. Ancak, derpy olarak düşünülebilecek ilginç bir yılan türü vardır. Bu yılanlar aslında küçük bir çocuk tarafından çekilmiş gibi görünüyorlar.

Arabian Sand Boa ( Eryx jayakari ), Arap Yarımadası'nda yaşayan zararsız bir boa türüdür. Aynı zamanda Jayakar’ın kum boa olarak bilinir ve yaşamının çoğunu kuma gömülü olarak yaşar. Çölde geçirdikleri zaman, kum boanın her iki gözünün kafatasının biraz üstünde olması için gelişmesine neden olmuş olabilir.

Dünyadaki en derpi görünümlü yılan olan Arap Sand Boa ile tanışın.

Arap Sand Boa, bilimsel ismini ve ortak ismini Hintli cerrah ve doğa uzmanı Atmaran S. G. Jayakar'dan alıyor. Toplam uzunluğu 15 inç olan nispeten küçük bir yılandır. Jayakar’ın kum boa'sının keskin bir burnu vardır ve sarımsı-gri veya kumlu kahverengidir. Ayrıca vücudunun her yerinde koyu renkli lekeler var.

İlginç bir şekilde, diğer avcılar için kolay bir av olması gerekse de, Arap Sand Boa’sı tehlike altında değil. Bu, yılanın görünümünün muhtemel avcılarının gördüklerinde gülmelerine neden olarak şakalara neden oldu ve boa'ya kaçması için yeterli zaman verdi.

Korkunç bir avcı olmayabilir, ancak insanlar Arap Sand Boa’nın evrimin mizah anlayışı olduğunun kanıtı olduğundan emin olabilirler.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir