google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Yaşlı Yolcu Diğer Yolcuları Görmezden Gelirken Kalabalık Otobüsü Ayağa Kaldırmaya Zorlandı


  • Yaşlı bir çift uzun süre kalabalık bir otobüsün içinde ayakta durmaya zorlandı.
  • Otobüs birkaç mil sürdükçe, çift dengelerini korumak için birbirlerine sarılmak zorunda kaldı.
  • Maalesef, yaşlı çift çoğunlukla yolcuları tarafından göz ardı edildi.

Yaşlı insanlara çoğu kurumda genellikle oturma öncelikleri verilir. Ne yazık ki, yaşlı bir çifte kalabalık bir otobüste bu nezaket sağlanamadı. Talihsiz çift, tutunacak zar zor bir şeyle ayakta durmak zorunda kaldı. Sorunları daha kötü hale getirmek için, diğer yolcular uzun otobüs yolculuğu boyunca uğraşırken onları görmezden gelmeyi seçtiler.

Olay, Filipinler'deki Dumaguete Şehri'ne giden bir Ceres otobüsünde meydana geldi. Görüntüler, hamile eşi de otobüste olan Jovit Je Lim tarafından paylaşıldı. Lim’a göre, karısı fotoğraflarını çekti ve onlara gönderdi, çünkü öylesine üzgündü ki, hiç kimse yaşlı çifte koltuklarını teklif etmeye çalıştı.

Yaşlı adam, düşmesini engellemek için arkadaşına tuttu.

Gönderiye göre, yaşlı çift otobüs hareket ederken ayakları üzerinde durmaya çalıştı. Kendilerinin düşmesini önlemek için birbirlerine sarılmaya çalıştıkları bildirildi.

Yaşlı çiftin otobüste ne kadar ayakta durması gerektiği belli değil. Bununla birlikte, Lim’un karısı, sonunda Dumaguete’den bir saatten fazla uzakta olan Manjuyod belediyesine vardıklarında oturduklarını iddia etti.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yaşlı çiftin otobüste nasıl muamele gördüğüyle insanlar öfkeli. Bazıları, seyahat boyunca yaşlı adam ve kadını uyurken görmezden gelen yolculara göz attı.

Yaşlılara Filipinler’de bazı imtiyazlar verildi. Toplu taşıma ücretlerinde indirimler sağlamaları gerekiyor. Ek olarak, otobüslerde yaşlı, hamile ve engelli kişiler için ayrılmış özel koltuklar vardır.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir