google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Mucize Köpek, 17 Kez Atıştan Kurtuldu, Şimdi Terapi Köpeği Olarak Çalışıyor


  • Lübnan’daki bir adam onu ​​aldı, bu da Wild At Heart Vakfı tarafından kurtarılmasına yol açtı.
  • Kasey, Maggie'nin İngiltere'ye seyahat etmesini ve köpeğe sonsuza dek ev vermesini sağladı.

Lübnan’da beş yaşındaki sokak köpeği Maggie keşfedildiğinde, başaracak gibi görünmüyordu. Korkunç bir durumdaydı. Zavallı köpek, hava tabancasıyla 17 kez akıllara durgunluk veren bir şekilde vuruldu (bunlar gözlerini kör etti), kulağı kesildi ve çenesi kırıldı.

Ayrıca hamileydi, bir kutuya bağlandı ve sokaklarda terk edildi. Sadece bir mucize Maggie'yi kurtaracak gibi görünüyordu. Bu mucize, Wild At Heart Foundation adlı hayvan sadaka şeklinde geldi.

Organizasyon Maggie'yi kurtardı ve yakın zamanda evlat edinene kadar onunla ilgilendi.

Sadece onu sonsuza kadar evi bulamadı, aynı zamanda Maggie de şu anda büyük bir Instagram'ı izleyen bir terapi köpeği olarak çalışıyor.

Ölmek üzere olan bir köpek için muazzam bir geri dönüş oldu.

Aylar önce, Brighton’daki köpek aşığı Kasey Carlin, Maggie’nin Wild At Heart Vakfı’nın hikayesini duydu. Lübnan’daki bir adam sosyal medyada Maggie’ye yardım istedi. Beyrut'taki köpek için acil tedavi gördü. Londra'daki bir kadın görev yerini gördü ve köpeğe yardım etmek için çaba sarfetti.

Kasey, hayvanları Lübnan'dan çıkarmak zor olsa bile, vakfın Maggie'yi almaya istekli olduğunu açıkladı. Kasey’nin annesi görev yerini gördü ve köpeği beslemek istedi.

Resmi Maggie’yi teşvik etmeyi kabul eden Kasey’e gösterdi.

Ama önce Maggie Lübnan’dan çıkmadan önce ameliyat olmak zorunda kaldı. Kasey ve annesi, köpeğin yaralanmalarının ne kadar kapsamlı olduğunu öğrendi. Ayrıca, köpeğin gözleri daha fazla hasarı önlemek için kalıcı olarak dikilmek zorunda kaldı.

Maggie tamamen iyileştiğinde, sonunda yeni sevgi dolu ailesini karşılamak için İngiltere'ye uçmasına izin verildi.

Kasey, Maggie ile havaalanında karşılaştığında gözyaşlarına boğuldu. Kör köpekler için yardım istedi, köpek için yardım istedi. Yardım kuruluşları ona köpek odası için evi odadan çıkarmaları yönünde tavsiyede bulundu.

Kasey mutfaktan ayrıldı ve Maggie’nin ilk gecesinde, köpek sandığı içinde uyudu. Kasey, Maggie'yi tuvalete çıkardığında, aslında köpeğin çimlere dokunduğu ilk seferdi.

Endişeli arkadaşlar Kasey'e, Maggie'nin acı çekmesi nedeniyle neden bırakılmadığını sordu. Ayrıca, köpeğin hala iyi bir yaşam kalitesine sahip olup olmayacağını da sordular.

Ama Maggie'yi şahsen gördüklerinde ve köpeğin nasıl çalıştığını ve oynadığını görünce fikrini değiştirdiler.

“Asla Maggie gibi bir köpekle tanışmadım,” dedi Kasey. “O sadece mükemmel. O çok enerjik ve kabarcıklı. Baştan çıkar ve beni takip ediyor.

“Yaşadığı her şeyle acı çekiyor olmalıydı, ama kimseye asla zarar vermedi ve çok sevdi.”

Maggie’nin hikayesi, Kasey’in köpeğin sosyal medyasını tam gün yayınlamak zorunda kaldığı noktaya kadar çevrimiçi olarak popüler hale geldi ve bunu yapmak için köpek günlük bakımında işini bıraktı.
Şimşek köpeği, Bu Sabah şovunda gururlu Kasey ile birlikte göründü.

Facebook'taki  Logo

Şu anda, Maggie, terapi köpeği olarak çalışan dalgalar üretiyor. Haftada iki kez, Sussex Üniversitesi kampüsüne gider ve öğrencilerin onu gezmesine izin verir.

Ayrıca sevimli kör köpeği sevindirmeye meraklı olan yaşlıları neşelendirmek için bakım evlerini ziyaret etti.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir