Öfkeli Kakadu Bina İçinden Yerleştirme Karşıtı Çivileri Yok Ediyor


  • Bir kakadu, bir binaya yerleştirme yapan bir yerleştirme sisteminden memnun değildi.
  • Bir meydan okuma eyleminde kuş, pençeleri ve gagasıyla ani yırtılmaya başladı.
  • Kakadu, sanki onlarla gerçekten iğrenmişmiş gibi atılan sivri fırlatır.

Kuşların, temelde yuva yapmalarını engelleyen pencere pervazlarına yerleştirilmiş sivri uçlu, anti-yerleştirme sistemlerini sevmediklerinden çok az şüphe var. Ancak, öfkeli bir kakadu, sinir bozucu sarhoşluklardan kurtulmak için kendi pençelerine (ve gagalarına) girdi. Kakadu öfkeyle çivileri parçalara ayırıp onları yere atarken görüldü.

Kakadu, Avustralya'nın Yeni Güney Galler'deki Katoomba'da bir binanın önünde Isaac Sherring-Tito tarafından tespit edildi. Sherring-Tito ilk olarak etrafına düşen birkaç plastik parça gördü ve hemen ne olduğunu görmek için baktı. Gördüğü şey o kadar şaşırtıcıydı ki telefonunu çıkarmak ve video çekmek zorunda kaldı.

Aşağıdaki harika videoyu izleyin:

Facebook'taki  Logo gibi

Kakadenin tam olarak çivilerin nasıl çıkarılacağını bildiği göz önüne alındığında, çok komik bir video. Buna ek olarak, kuşun meşgul olduğu ve Sherring-Tito onu keşfetmeden önce birkaç çiviyi çıkardığı ortaya çıkar.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, internet, kakadunun yaptıklarını sevdi. Bazıları bunu bariz bir isyan eylemi olarak nitelendirirken, diğerleri kuşun “serserinin ölmediğini” kanıtladığını açıkladı.

Kakadu, pençelerini ve gagasını pencere pervazından dikenleri kaldırmak için kullanırdı.

Yerleştirme önleme sistemleri, kuşların yuvaları için pencere eşiklerini kullanmalarını önlemek için genellikle ticari binalara kurulur. Bu yuvalar bazen bir güvenlik kamerasını engelleyebilir ve bölgede yaşayan kuşlar, dışkılarıyla insanları düzenli olarak sinirlendirir. Ne yazık ki, bu çiviler bu özel kakadu üzerinde basitçe çalışmıyor.

O zaman sivri uçları yere düşeceği umrunda bir kenara atmadan sivri uçlardı

Videodan sonra kakaduğa ne olduğu belli değil. Belki de görevini tamamladı ve daha fazla yuvalanma önleyici çiviyi yok etmeye devam etmek için yeni bir binaya uçtu. Her iki durumda da, kuş şu anda diğer kanatlı yaratıkları için bir kahramana benziyor.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir