google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Vatikan, Evli Erkeklerin Rahip Olarak İzin Verilmesi Konusunda Tartışacak


  • Vatikanca yayınlanan bir belge, Roma Katolik liderliğinin tarihi bir değişiklik olduğunu düşünüyor.
  • Öneriye göre, evli erkeklerin uzak Amazon bölgelerinde papazlık kıtlığını gidermek için rahip olarak hizmet etmelerine izin verilmeli.
  • Teklif, bu Ekim ayında Vatikan'da görüşülecek şekilde belirlendi.

Çoğumuz Katolik rahiplerin resmi kurallarına aşina olduk. Roma Katolik kilisesinin emri ve geleneği ile rahibeliğe giren ve yaşamlarını Tanrı'nın işine adayan erkeklerin bekar kalmaları ve bekarlığa dayanmaları beklenir.

Yakın tarihte Vatikan tarafından yayınlanan bir belgeye göre, yakın gelecekte, evli erkeklerin yakında Amazon’un uzak bölgelerinde rahip olarak hizmet etmelerine izin verilebileceği için iyi şeyler değişebilir.

Katolik burcu için büyük bir politika kayması – ve muhtemelen daha sonradan gerçekleşiyor.

Raporlar bize, ani değişimin Amazon bölgesindeki endişe verici kıtlık sıkıntısını gidermek için ciddi şekilde kabul edildiğini söylüyor.

Belge hala “hediye” olarak kabul edilebilirliği kabul etmesine rağmen, aynı şekilde yaşlı, evli erkeklerde “rahibe koordinasyon sağlama olasılığı” ile ilgili talepleri de kabul ediyor.

Belge şunları belirtir:

“Rahiplerin bulunmamasından dolayı Topluluklar, Eucharist’i sık sık kutlamakta zorlanıyor. Bu nedenle, toplulukları Eucharist olmadan bırakmak yerine, kutlamaya yetkili bakanların seçim ve hazırlama kriterleri değiştirilmelidir. ”

Teklif, Vatikan'da Ekim ayında kilise liderliği tarafından görüşülecek şekilde belirlendi. Herkesin bekleyebileceği gibi, muhafazakar gruplar ve bireylerden de olumsuz geri dönüşler oldu.

Yine de, bu, Papa Francis'in kendisinin, dinsiz kıtlığın sürekli bir sorun olduğu bölgelerde evli rahiplerle evlenme fikrine açık olduğunu söylediği gerçeğini değiştirmiyor. Papa da aynı şekilde kadınlara kilisede belirgin sorumluluklar vermekten bahsetti.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir