google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

NASA, 35S $ 'lık Gecelik Ziyaretleri Şaşırtmak İçin ISS'yi Turistlere Açıyor


  • Ajans, ISS’nin şimdi ticari işletmeye açık olacağını açıkladı.
  • NASA, yılda en fazla iki kişinin 35.000 $ gecelik ücretini ödemeleri koşuluyla istasyonda bir aya kadar kalmasına izin verecek.
  • İlgilenen ziyaretçilerin ISS’ye ulaşmak için kendi uçaklarını da bulmaları gerekiyor.

Bu dünyadan tamamen uzak bir gezi mi planlıyorsunuz? Bir NASA astronotu gibi yaşamak ve şu anda turistlerin erişebileceği Uluslararası Uzay İstasyonu'na gitmek isteyebilirsiniz.

NASA, özel şirketler için “düşük dünyadaki yörüngede gelişen bir ticari ekonomiyi hızlandırmak” amacıyla ISS'yi “ticari işletme için” açtığını duyurdu. Bu, örgütün “ilk kadını ve bir sonraki adamı Ay'a 2024'te çıkarma” planlarıyla çakışıyor. Bununla birlikte, ISS'yi turistlere açmak, ilgilenen ziyaretçiler için ağır bir fiyat etiketi ile birlikte geliyor ve bu sadece sizin için gereken büyük gecelik fiyatlar değil için endişelenmek.

Bu siz olabilirsiniz – doğru fiyat için.

Şimdilik, NASA’nın yılda iki özel astronotun ISS’de 30 güne kadar kalmasına izin vereceği bildiriliyor. Bununla birlikte, ticari bir ABD uçağı ile istasyona kendi başlarına gitmeleri gerekecektir. Bu, yaşam desteği, iletişim ve diğer masrafların kullanımını kapsayacak şekilde gecelik 35.000 ABD Doları ücretini içermez.

Öyleyse NASA neden ISS'yi olası bir turizm merkezine dönüştürüyor? Ajansın fon sorunlarını çözmek için böyle yaptığı konusunda spekülasyonlar var. Trump yönetimi, NASA'dan gelecek on yılda insanları aya geri getirmesini istemesine rağmen, hükümet bu sebep için henüz yeterince para vermedi. Özel şirketlerin ISS'ye erişmesine izin vererek, NASA nihayet harcamalarını haklı çıkarabilir ve misyon için bütçeyi güvence altına alabilir.

ISS'den yararlanabileceğiniz nefes kesici manzaralardan sadece biri.

Normal insanların nihayet dünyayı ISS’den görme şansını yakalamaları uzun zaman alabilir. Bununla birlikte, NASA insanlığı deneyime bir adım daha yaklaştırıyor.

Aşağıdaki hikaye hakkında daha fazla bilgi edinin:

Facebook'taki  Logo gibiSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir