google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

ABD Sularında Bulunan "Kraken" Efsanesine İlham Veren Efsanevi Dev Kalamar


  • Belirgin yaratık, New Orleans'ın 100 mil güneydoğusunda görüldü.
  • Yaratık en az 3 ila 3,7 metre (10 ila 12 fit uzunluğunda) idi.
  • Dev kalamar gördükten hemen sonra, gemiye yıldırım çarptı.

Derin, derin sularda gizlenen dev mürekkep balığı düşüncesi, herkesin zekasını korkutmak için yeterlidir ve çoğumuz bunun sadece efsanelerden ibaret olmasını ister. Ancak son zamanlarda Meksika Körfezi'nde tespit edilen nemli bir kalamarın bu görüntüleri, sözde efsanevi yaratıkların kesinlikle gerçek olduğunu kanıtladı.

Son zamanlarda, bilim adamları New Orleans'ın 100 mil güneydoğusunda bu zor yaratıklardan biriyle karşılaştılar. ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi'nden araştırmacılar ekibi, Geceyarısı Seferi'ne Yolculuklarındaydı.

Kısa süre sonra “e-jöleye saldırmak için gelen çok büyük bir silah ve dokunaç setine” sahip olduklarını belirlediler.

Facebook'taki  Logo

Son birkaç haftayı Meksika Körfezi'nin en derin bölgelerini araştırarak geçirdiler. Bu zifiri karanlık alanlardaki yaşam koşullarıyla ilgili içgörü topluyorlardı.

Gizli kamera sistemleri tarafından çekilen videolara baktıklarında, araştırmacı Nathan Robinson ekranın köşesinde garip bir şey gördü.

Araştırmacıların yayınladıkları bir blog yazısında, yaratığın en az 3 ila 3,7 metre (10 ila 12 fit uzunluğunda) olduğunu açıkladılar. Çok fazla tartışmadan sonra, ekip gördüklerinin bir çocuk devi kalamar olduğu sonucuna vardı.

Senaryoyu daha da heyecanlı yapan şey, Robinson'un kalamarın ekranda görünmesinden 30 dakika sonra geminin yıldırım çarpmasıydı.
Sancak tarafındaki enstrümantasyon anteni vuruldu, ama neyse ki bilgisayar ve yakalanan görüntüler bozulmadan kaldı.

Takım kalamarın ancak geminin beş konuşlandırılmasından sonra bulunduğunu söyledi. Diğer uzaktan işletilen araçlar (ROV'lar ve körfezdeki dalgıç dalışı bir tane bulamadık.

Kalamarın, ROV'ların ürettiği parlak ışıklardan hoşlanmadığı ve yalnızca geminin yaratığı görebildiklerini gizlice izleme kullanması sonucu ortaya çıktığı sonucuna vardılar.

En önemlisi, bu dev kalamar için korkunun asılsız olabileceğini de söylediler.

“Dev kalamar, insan bakış açımıza göre büyük ve kesinlikle sıra dışı, ancak video hayvanın karakterinden herhangi bir şey gösterirse, ilk bakışta çekici görünmesi gereken bir şeye saldırdıktan sonra geri çekilerek hatalarından şaşırmış bir hayvan gösterir. ama belli ki yemek değildi. ”Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir