Yanlışlıkla Bir Sokak Köpeği Olduğunu Düşünerek Kadın Yanlışlıkla Ayıyı Tuttu


  • Malezya'da bir şarkıcı, yanlışlıkla bir sokak köpeği olduğunu düşünerek düz içinde bir ayı tuttuktan sonra tutuklandı.
  • Komşular, büyük bir kükremeyi bıraktıktan sonra ayıya karşı uyarıldılar.
  • Zarith’in bulduğu “köpek” nadir bir güneş ayı yavrusuydı.

Bir kadın, başıboş bir köpek için yanlış olduğunu söylediği bir ayı tutmak için yetkililer tarafından gözaltına alındı. 27 yaşındaki Malezya şarkıcısı ve eski gerçeklik yıldızı Zarith Sofia Yasin, apartman bloğundaki pencerelerden birini ittiği tespit edildikten sonra sıradışı evin misafirini bulduğunu buldu.

Sakinleri ilk önce güneş ayısının tutulduğu üniteden başını çevirdiğini gördü ve videolar ayının yüksek sesle kükrendiğini gösterdi. 7 Haziran'da, Yaban Hayatı ve Milli Parklar Bölümü Yarımadası Malezya (Perhilitan) 'ın nesli tükenmekte olan bir vahşi hayvanı evinde tuttuğundan şüphelenilen bir Zarith'i tutukladığı bildirildi.

Malezya şarkı söyleme yeteneği şovu Rockanova'nın eski yarışmacısı, hasta yavrusunu başkentin eteklerinde iki hafta önce gördüğünü ve bakması için eve getirdiğini söyledi.

Dedi ki:

“Ayı yavrusunu yolun yanında zayıflamış bir halde bulduğumda gece vakti gelmişti – ve bunun bir köpek olduğunu düşünmüştüm!”

Zarith, yerel bir gazeteye, sevgiyle güneş ayısına Bruno adını verdiğini ancak kalıcı olarak evcil hayvan olarak tutmayı planlamadığını söyledi.

Perhilitan subayları, Desa Pandan'daki şarkıcı kat mülkiyeti ünitesinde bir baskın düzenledikten sonra, şarkıcının yerel hayvanlara göre korunan bir hayvanı tutmak için Malezya Yaban Hayatı ve Milli Parklar Dairesi üyeleri tarafından gözaltına alındığını açıkladı. ortam.

Zarith’in bulduğu “köpek”, nadir görülen bir güneş ayı yavrusu, bir hayvandı. Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin Kırmızı Listesi (IUCN) “savunmasız” olarak sınıflandırıldı. Malezya'daki 2010 Yaban Hayatı Koruma Yasası.

Ayı yavrusu sadece altı aylıktı ve Zarith keşfettiğinde sağlıksızdı. Bununla birlikte, şarkıcı, ayının serbest bırakılmasına izin vermekle ilgili ikinci düşüncelere sahipti.

Dedi ki:

“Bruno'yu hayvanat bahçesine göndermek konusunda endişeliydim [while unwell] çünkü oradaki hayvanlar zayıf görünüyordu.”

Nesli tükenmekte olan hayvanı izinsiz tutmaktan mahkum edilmişse, Yasin, 200.000 Malezya Ringiti, yaklaşık 47.977.00 dolar veya 10 yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Ayrıca, güneş ışığını, rahatına ve iyiliğine elverişli olmayan bir ortamda tutmak için ikinci bir sayıyla suçlandı.

Zarith “sadece ayıyı kurtarmak istediğini” ve “sömürmeye niyeti olmadığını” iddia etti. Kefaletle serbest bırakıldı ve gelecek ay tekrar mahkemeye çıkacak.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir