Neden “Mükemmel Vücut” Değişimi Tutar ve Gelecekte Nasıl Olacak


“Mükemmel vücut tipine” sahip olmak, birçok insanın uğraştığı, diyetlere ve egzersiz rutinlerine ilgilerini çeken bir şeydir. Aynaya kim bakmadı ve gördüklerini değiştirmek istedi?

Fakat bugün “mükemmel” olarak nitelendirilen şey, yarın bu şekilde görünmeyebilir. 20. ve 21. yüzyıllar boyunca kadınlar için “mükemmel beden” ana fikri neredeyse moda trendleri kadar değişti. İşte bu yüzden “kusursuz bir beden” fikrinin değişmeye devam etmesi ve gelecekte neye benzeyeceğini

Açlık, erkekleri daha çok dolgun kadınları seviyor.

Araştırma, modern erkeklerin bile kendilerini aç hissettiğinde tombul kadınları daha çekici bulduğunu göstermiştir.

Newcastle Üniversitesi'nden ortak araştırmacı Dr. Martin Tovée şunları söyledi:

“Bilişsel durumunuz, sürücüleriniz ve ilgi alanlarınız altta yatan fizyolojinize, kan şekeri seviyelerinize ve hormon seviyelerinize bağlı ve bunlar açlığa bağlı.”

Şişman kadınların, Moritanya'da ve Uganda'da yiyecek stoklarının sınırlı olduğu bir kabilede güzellik için ideal oldukları düşünülüyor. Dahası, kadınları şişmanlatmaya çalışıyorlar. Düğünlerine giden her gün, Uganda gelinleri kendilerini daha çekici hale getirmek için her biri yaklaşık 5.000 kalori olan birkaç kavanoz süt içerler.

Bir idealin ne olacağını belirleyen toplumdur.

“Bebek boomer” ve “bin yıllık” gibi kelimelerin sürekli etrafa atıldığı bir çağda yaşıyoruz. Nesiller arasındaki farklar politika, ekonomi ve tabii ki güzellik standartları konusunda birçok anlaşmazlığa neden olabilir.

Kum saati vücut şekli olan bir kadın doğurganlığın bir göstergesidir.

Eski dünyada geniş kalçalar, büyük bir göbek ve büyük göğüsler, kadınların duygusallığı ve doğurganlığı ile ilişkilendirildi. Araştırmalar, büyük göğüsleri ve ince belleri olan kadınların daha yüksek estradiol seviyesine sahip olduğunu, bel ve kalçalar arasında keskin bir kontrastı olanların progesteronun daha yüksek olduğunu göstermiştir. Bu hormonların her ikisi de başarılı bir anlayışa katkıda bulunur.

Androjen güzellik standardının ortaya çıkışı

Kadınlar için göreceli özgürlük dönemi 1920'lerde başladı. Kadınlar erkekleri memnun etmeyi bıraktılar, saçlarını kısa kestirmeye başladılar ve vücutlarının eğrilerini arttırmayı bıraktılar. 60'lardan başlayarak, ince ve narin vücut şekilleri modadaki yerini sağlam bir şekilde almıştı.

Modern çeşitlilik

Sosyal medya dünyasında, insanlar çeşitli vücut biçimlerine maruz kaldılar. Birçok ünlü ve düzenli insan bu platformları “mükemmel vücut tipinin” sadece bir şekil olmadığına dair bir farkındalık teşebbüsünde kullanmaya çalışıyor.

Geleceğe gelince, kadınlar için “mükemmel vücut” şeklinin zayıf kalması muhtemel. Niye ya? Bunun nedeni medeni dünyadaki ülkelerin çoğunun yemek için yeterli yiyeceğe sahip olmasıdır, bu yüzden dolgun şekiller obezite ile ilişkilendirilecektir.

Kum saati figürü hala ideal bir şekil olmasına rağmen, insanlar androjenlik söz konusu olduğunda daha açık fikirli olacaklar. Yakın gelecekte kadınsı güzellik standardının herhangi bir cinsiyet göstergesinden yoksun olması oldukça olasıdır.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir