İşte Köpeklerin Sıklıkla Birbirlerinin İzmaritlerini Koklama Neden


Evcil köpeklerimizin birbirlerinin izmaritlerini kokladığını görünce sık sık kıkırdarız. Bununla birlikte, arkasındaki bilimi anlarsak, büyük olasılıkla yasadışı olaydan çok etkilendik.

Öyleyse neden dört bacaklı arkadaşlarımız başka birinin arka ucunu koklama alışkanlığına sahipler? Aslında bir çok neden var.

İlk ve en önemlisi, köpekler arasında bir selamlama şekli.

Mental Floss web sitesine göre, “köpekler için bir popo kokusu insanlar için bir el sıkışma gibidir”. Ayrıca, bunu yapmak köpeklerin birbirleri hakkında pek çok ilginç bilgi keşfetmelerini sağlar.

Site paylaşımlarında açıklandığı gibi:

“Köpeklerin şaşırtıcı koku alma duyusu, insanlardan 10.000 ila 100.000 kez daha iyidir. Ayrıca, Jacobson’un organı olarak adlandırılan, başka bir köpeğin arkasını kokladığında kaka kokusunu görmezden gelmelerini sağlayan özel bir kısmı vardır. Bunun yerine, organ daha önemli bir şey tespit ediyor. Bir köpeğin anüsünün yanlarında – kakanın ortaya çıktığı yer – vücuda nasıl düzgün bir şekilde büyümesini ve çalışmasını söyleyen kimyasallar salgılayan özel bezlerdir. Köpekleri birbirlerinin izmaritleri hakkında en çok ilgilendiren şey budur. ”

“Kimyasallar köpeklere birbirlerini çok anlatıyor. Bir köpeğin başka bir erkeğin erkek veya dişi olup olmadığını, kaç yaşında olduğunu, ne yediğini, ne kadar sağlıklı olduğunu ve hatta ne tür bir ruh hali içinde olduklarını bilmesine yardımcı olurlar. Kimyasallar ayrıca diğer köpeklerin olup olmadığını bilmelerine yardımcı olur yabancılar veya daha önce tanışmışlarsa. Bütün bunlar köpeklerin nasıl davranmaları gerektiğine karar vermelerine yardımcı olur. Köpeklerin ilk önce birbirlerini nasıl tanıdığı! ”

Şimdi daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin:

gibi

 Logo

 Facebook'ta

Demek oradasınız millet. Göründüğü üzere popo koklama, arka plan kontrolü yapmak, cinsiyet tespit etmek, diğer köpeğin kahvaltıda ne yediğini bilmek ve çok daha fazlası gibidir.

Düşünürseniz çok etkileyicidir, ama evet, biz insanların bunu yapmadığı için mutluyuz.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir