Vakum Kullanarak Erken Sona Döndükten Sonra Hastaneye Kalan İki Kadın


  • “Menstrüel Ekstraksiyon” denilen iki kadının ikisi de “şok” oldu.
  • Son zamanlarda, dönemleri erken sona erdirmenin bir yöntemi olarak popülerlik kazandı.
  • Bir hemşire, kadınları çıkarma amacıyla elektrikli süpürge kullanmayı bırakmaya çağırdı.

Eğer bir kadınsanız, “ayın o zamanı” söz konusu olduğunda ne hissettiğini biliyorsunuzdur – başa çıkmak can sıkıcı ve bazen çok acı verici olabilir. Şimdi, sizi sorunsuz bir döngüde geçirmeniz için birçok yöntem var.

Fakat dönem ağrıları ve rahatsızlıklarla başa çıkmanın tüm yolları arasında, bayan kısmınızı süpürmek belki de yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri. Seattle’daki bir hemşire, iki genç kadının, dönemlerini erken bitirmek için bir vakum hortumu kullanmaya çalıştıktan sonra hastaneye kaldırıldığını iddia ediyor.

Korkunç bir tweette hemşire, 19 ve 23 yaşlarındaki iki hastanın bir elektrikli süpürgenin kötüye kullanılmasıyla sürelerini hızlandırma girişiminde bulunduğunu paylaştı.

O yazdı:

“Bayanlar… Lütfen erken döneminizi sonlandırmak için vakum hortumunuzu kullanmayı bırakın. Kandan çok daha fazlasını emerek kurtulacaksın! Bu hafta şu ana kadar 2 vaka vardı ve her iki kadın da kabul edilmek zorunda kaldı. Sadece… DUR!

Bazı kadınların neden bunu ilk etapta denemeleri gerektiği açık değil, ancak bazı insanlar bunun “adet çıkarma” da bir ev girişimi gibi göründüğünü belirtti. DIY yöntemi ilk olarak 70'lerde bir evde kürtaj

Hemşire, kadınların “emme hortumunu erken bitirmeyi umdukları süreleri emmek için nasıl kullandıklarını” eklediklerini ancak kendilerini şoka gönderdiklerini söyledi.

Kan emmek için vakum kullanmanın tehlikeleri hakkında bir tweet attı.

“Döneminiz, vücudunuzun tüm amaç ve amaçları için tolere edebileceği, kendi başına sabit bir akışa sahip. Bir vakum, vücudunuzun tahammül edemediği akışı 1000 katın üzerine çıkarır, bu yüzden sizi şoka sokar ”

Dönemler elbette son derece acı verici olabilir ve adet sağlığı sorunları her zaman diğer şikayetler kadar ciddiye alınmaz. Birçok kadın, şiddetli dismenore (adet ağrısı) ve menoraji (ağır kan akımı) ile acı çeker ve bu da dönemlerinin bitmesine ve bitmesine neden olur.

Ancak, tüm güçlükleri erken bitirmek için bir elektrikli süpürge kullanmak kesinlikle riske değmez.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir