Polonya, Karanlıkta Parlayan Çevre Dostu, Güneş Enerjili Bir Bisiklet Şerdine Sahipti


  • Polonya, Mazury bölgesindeki Lidzbark Warminski yakınlarında
  • ]

  • Hollanda'daki “Starry Night” bisiklet yolu bu konsepte ilham verirken, Polonya bisiklet şeridinde kullanılan teknoloji oldukça farklı.
  • Güneş enerjili bisiklet şeridi karanlıkta parlıyor ve güneş tarafından tahsil edildiği için tamamen kendi kendine devam ediyor.

Şehirlerin giderek çevre dostu altyapı çözümleri aradığı bir dünyada, Polonya kesinlikle doğru yolda görünüyor. Polonya'daki bisikletçi meraklıları ve vatandaşlar, 2016'da yerel yetkililerden benzersiz, harika bir hediye aldıklarında sürpriz oldu.

Bisiklete binmek, en çevre dostu seyahat yöntemlerinden biri ve aynı zamanda çevre, beden ve zihinsel sağlığınız için inanılmaz avantajlar sunuyor. Bunu akılda tutarak, Polonya karanlıkta parlayan güneş enerjili bir bisiklet yolunu açtığında insanların bisiklet sürmekten zevk almaları için daha fazla sebep verdi.

Polonya'nın kuzeyindeki Lidzbark Warminski yakınlarında bulunabilen mavi ışıklı bisiklet şeridi, TPA Instytut Badań Technicznych Sp. z o.o. Güneş tarafından gün boyu şarj edildiğinde bir saatte on saate kadar ışık verebilen sentetik bir malzemeden yapılmıştır.

TPA Sp. Başkanı Igor Ruttmar. hayır, dedi:

“Pist için kullandığımız malzeme on saatten fazla ışık veriyor. Bu, yolun bütün gece boyunca yayılabileceği ve ertesi gün ışığın toplanabileceği anlamına geliyor. ”

Lüminoforlar çeşitli renkler yayabilseler de, mühendisler yol için çevreleyen manzaraya en uygun olacağını düşündükleri yol için mavi bir renk topladılar.

Konsept, Studio Roosegaarde’nin Hollanda’daki “Starry Night” bisiklet şeridinden ilham almasına rağmen, Hollandalı sürüm LED kullandığından teknoloji oldukça farklı, bu ise tamamen güneş enerjisine dayanıyor.

Bu yolun temel amacı, bisikletçilerin gece güvenliğini sağlamaktır. Ancak bisiklet yaması, karanlıkta yaydığı ilginç hayalet mavisi nedeniyle hızlı bir şekilde turist çekiciliği haline geliyor.

Polonya, dünyadaki en bisikletçi dostu ülkelerden biri olarak çoktan övgüde bulundu. Gece bisikletçilerinin korunmasını ve yönlendirilmesini amaçlayan bu yeni buluş, Polonya'nın yalnızca daha çevre dostu bir seyahat yolu geliştirmek için bilinçli bir çaba sarf ettiğini kanıtlamaktadır.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir