Nadir Mavi Java Muzları Vanilyalı Dondurma Gibi Tadı


  • Mavi Java muzunun vanilyalı dondurmaya çok benzer bir kıvamı ve aroması olduğu söyleniyor.
  • “Dondurma muzları” olarak bilinir çünkü kremsi bir dokuya ve tatlara sahiptirler.
  • YouTubers, iddiaların doğru olup olmadığını öğrenmek için nadir bulunan muzları test etti.

Muz, çok sayıda sağlık yararı sağlayan popüler bir meyvedir. Bazen çok lezzetli bir şeyin aynı zamanda besleyici olabileceğine inanmak zor olabilir. Ancak muzlar kesinlikle her iki dünyaya da sahip olabileceğinizi kanıtlıyor – özellikle de nadir bulunan Mavi Java Muzası.

Mavi muzlar aslında vahşi doğada var ve fotoğraf çekmişler ya da Dr. Suess kitabından gelen bir şey. Aslında, bunu deneyenlerin, vanilyalı dondurma gibi tattıklarını iddia ettikleri!

Mavi Java Muzları “dondurma muzları” olarak bilinir, çünkü vanilya kremasını tuhaf bir şekilde andıran kremalı bir yapıya ve tada sahiptirler. Olgunlaşmadan önce mavimsi-mavi-yeşil-yeşile başlarlar ve her yaz viral gibi görünen bir bileşenli dondurmaya (AKA dondurulmuş muz püresi) püre yapmak ve dondurmak için yapılmış gibi görünürler.

Haberlere göre, Mavi Java Muz Güneydoğu Asya kökenli, sonra Hawaii, Fiji, Filipinler ve Orta Amerika'ya yayıldı. Bununla birlikte, ABD'de bu mavi-yeşil muzları bulmak, söylenenden daha kolaydır.

Mavi Java, bu meyve için belki de en popüler isim olsa da, diğer isimler tarafından da bilinir. Buna Hawaii'deki dondurma muzu, Orta Amerika'daki Cenizo ve Fiji'deki Hawaii muzu dahildir.

Blue Java Banana ile ilgili her şey bir aldatmaca gibi gözüküyor, bu yüzden fitnes meraklısı ve çiğ gıda meraklısı Grant Campbell (Raw Aussie Athlete) test etmek istedi. Biraz ilginç “dondurma muzunu” alırken ilk tepkisini göstermek için bir video yaptı.

Dedi ki:

“Ağzımdaki parti. Çok iyi. Inanılmaz. Bu emiciler çok yumuşak olana kadar beklemelisin, onları atmaya hazırsın ve sonra onları yemelisin – bu onları yemenin zamanı. ”

LadyFlora adlı bir başka YouTuber, Blue Java Bananas'ın tipik muz'unuzdan “çok kremsi bir tadı” ve “çok daha hafif bir tadı” olduğunu söyledi. Muz çeşidinin o kadar hayranıydı ki, bahçesine Blue Java muz bitkisi dikti.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir