google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Smoothie King Çalışanı Alınan Asya Müşterisi 'Jackie Chan' Adını Arttırdıktan Sonra Kovuldu


  • Koreli olan müşteri, ırkçı olay meydana geldiğinde çocukları ile birlikte güler yüzlü bir franchise mağazasını ziyaret ediyordu.
  • Şok edici bir şekilde, geçen hafta Smoothie King mağazasında meydana gelen tek ırkçı olay bu değildi.

Smoothie King, Kuzey Carolina mağazasındaki bir çalışanın makbuz aldığı bir müşteriyle alay etmesinin ardından ateş altında. Koreli olan müşteri, çalışanın adı yerine “Jackie Chan” yazdığını fark ettiğinde çocuklarıyla birlikte güler yüzlü bir franchise mağazasını ziyaret ediyordu.

Tony Choi, olayı paylaşmak için Facebook'a gitti. Fişini gereksiz ve incitici olduğu için makbuzunu paylaşmaya karar verdiğini söyledi. Smoothie King çalışanı o zamandan beri kovuldu.

Choi şunu yazdı:

“Ben sadece çocuklarımla birlikte bu Smoothie King'deydim. Benim adımı sormak yerine. Zack H., “Jackie Chan” ı benim adım olarak koymanın komik olacağını düşündü. Koreli olduğum için bunu çok hakaret edici buluyorum. Ancak o sırada orada çalışan 3 çalışan bu konuda gülmekten vazgeçemiyordu. Burada ve orada ırkçılık deneyimliyorum ve genellikle beni rahatsız etmiyor. Bugün bu mağazayı içeride öfkeli bir şekilde bıraktım, küçük çocuklarımın neler olduğunu bilmelerine izin vermemeye çalışıyorum. ”

Şaşırtıcı bir şekilde, geçen hafta Smoothie King mağazasında meydana gelen tek ırkçı olay bu değildi. Charlotte’daki başka bir Smoothie King’deki bir Afro-Amerikan müşterisi, makbuzunun kendisini “n kelimesi” olarak adlandırdığını keşfetti.

Calvin Caldwell bir kasiyerin, sipariş verirken ismini istemek yerine, makbuzuna n kelimesini yazdığını iddia ediyor.

Dedi ki:

“Çok saygısız olduğunu düşündüm. Çok kaba olduğunu düşündüm. Özellikle paralı bir müşteri olduğum ve sadık bir müşteri olduğum için çünkü sık sık Smoothie King'e geliyorum. Bu tür bir dili kullanmanın kötü tadı ve tamamen uygunsuz olduğunu düşündüm. ”

Bu ırksal hakaretlerin her birinden sorumlu olan iki çalışan, meslektaşları eğitim alırken işten atıldı. Daha sonra Smoothie King olaylardan sonra iki mağaza kapattı.

Smoothie King CEO'su Wan Kim, çalışanların eylemleri için özür dilemek için bir bildiri yayınladı. Ayrıca, istihdamlarının durumunu ve şirketin durumu düzeltmeyi planladığını doğruladı.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir