google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Bir Adam Uçaklarda Ortadaki Kol Dayamalarını Kim Alması gerektiğini Açıklıyor

  • ABD spor radyo programı Rich Eisen gösterisi Twitter’da bir anket paylaştı.
  • Anket, bir uçakta orta koltukta oturan kişinin her iki kol dayama alıp almadığını sordu.
  • Uçaklarda orta kol dayamalarını alan insanlar bölünmüş durumda.

Koltuğu yatırmanın yanı sıra, kol dayama yerlerinin kullanımı uçak yolculuğunun en çekişmeli parçalarından biri olabilir. Ve şimdi, Twitter bir kez ve herkes için dokunaklı bir uçağa görgü kuralları koymaya çalışıyor: Bir uçuşta orta koltuğa oturduysanız, her iki kol dayama yerinden faydalanıyor musunuz?

Kolçak kullanım hakkı, günümüzde koltuk boyutları ince ve kabin konfigürasyonları yoğunlaştıkça ve koltukları değiştirmenin her zaman bir seçenek olmadığı için çok yaygın bir ikilemdir. Öyleyse kim tam olarak hangi kişisel koltuk alanına sahip ve bir yolcu kol dayama hakkını nasıl kullanabiliyor?

Yıllardır, orta koltuğun her iki tarafında iki kol dayama hakkını kimin haklı olarak talep edebileceğini tartışıyorlar. Oturma alanları daralmaya devam ettikçe, bu sık sık el ilanları tutkulu bir konudur.

ABD spor radyo programı The Rich Eisen Show tarafından Twitter’da paylaşılan anket:

“Uçakta orta koltuğa oturan kişi iki kol dayama alıyor mu?”

Twitter kullanıcılarına iki yanıt seçeneği sunuluyor: “Kesinlikle” ve “Olmaz”. Sonuç, gezginlerin yüzde 47’si ortadaki kişinin kesinlikle ayrıcalık elde ettiğini söylerken, yüzde 53’ü hayır diyor.

Tartışma burada bitmedi. Yüzlerce kişi, orta koltuğa sıkışmış olanların her iki tarafa sallanmak için serbestçe geçip geçmediğini tartışarak içeri girdi. Ancak, bir marjla kazanmanın “hiçbir şekilde” oylamasına rağmen, yorum yapan kişilerin çoğunluğu ortadaki kişinin her iki kol dayama yerinin kullanılmasını hak ettiğine inanıyordu ve pencere ve koridor yolcuları başka avantajlar elde ediyorlardı.

Komedyen Jim Jeffries şöyle dedi:

“Bir uçaktayken,“ uçak görgü kuralları ”denen bir şey var ve bu böyle devam ediyor. Pencere bir kol dayaması ve bir duvar alır. Orta iki kol dayama alır. Koridorda bir kol dayama ve biraz da ekstra bacak alanı var. Biz hayvan değiliz. Bir toplumda yaşıyoruz. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir