google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Uzmanlar Boşanmadan Çok Çocuklar İçin Zehirli Bir Evliliğin Neden Daha Kötü Olduğunu Açıklıyor


Tabii ki, boşanma her evlilik sorununun cevabı değil – ve olmamalıdır – değil. Her ilişkide zorluklar ve farklılıklar normaldir ve birçok güçlü çiftin onaylayacağı gibi, çoğu kaygının çözümünü hukuk birliğine son vermeden bulmak mümkündür.

Yine de, boşanmanın özellikle kurtarılmayacak evlilikler için kesinlikle gerekli olabileceği inkar edilemez bir gerçektir. Evlilik uzmanlarına danışın, boşanmanın tam anlamıyla ve mecazi olarak cankurtaran olabileceğini, sadece ilgili çift için değil, çocukları için de cankurtaran olabileceğini kolayca söylerler.

Bir zamanlar bir aile için danışma için yaklaşan psikoterapist Sean Grover'dan al. Onlarla buluşmak için otururken sonunda genç kızın alışılmadık talebi karşısında şok oldu.

Bir Psikoloji bölümünde yazdı. Bugünün makalesi:

“On üç yaşında, üzgün gözlerle, tüylü saçlı Zoe, bana göze batan, katlanmış ve çene seti; Bir tane görürsem, bir terapi rehinesi. Ebeveynler, terapi söz konusu olduğunda yönetici güçlerini kullanırlar, bu yüzden Zoe'nin özellikle ilk sıkıntılı seansımızda işbirliği yapmasını beklemiyorum. Zoe gibi çocuklar için terapi bir hakarettir.

“Ancak Zoe bana bir anlaşma teklif ediyor:“ Sadece bir şey için söz verirsen seninle terapide olacağım. Ebeveynlerimi boşanmaya ikna etmeni istiyorum. 'İsteği yüzünden şaşırmıştım ama gözlerimi hiç boş zamanın düşünmediği bir şeye, boşanmanın olumlu tarafına açtı.'

Görünüşe göre, ebeveynlerinin çökmekte olan evliliği, Zoe'yi duygusal olarak, zihinsel olarak ve hatta fiziksel olarak olumsuz etkiliyordu.

“Zoe, ebeveynlerinin savaşçı ilişkileri nedeniyle halkta, okulda ve arkadaşlarının önünde sürekli utanma yaşadı. Annesinin, babasının ellerinde acı çekmesine tanık olduğu sözlü taciz, asla pes etmedi. Sonuç olarak, Zoe devam eden baş ağrıları, depresyon ve kilo sorunları ile mücadele etti.

“Ailesiyle buluştuktan ve birbirlerine yönelik hapşırma hakaretlerine tanık olduktan sonra, Zoe’nin isteğini anladım. Onlara 30 dakika zorlukla dayanabilseydim, onlarla yaşamak nasıl bir şey olmalı? ”

Neyse ki, çift ayrı yollara gitmeye karar verdikten sonra işler iyiye doğru değişti.

“Ebeveyninin boşanmasından sonraki bir yıl içinde, Zoe’nin depresyonu kalktı: Okuldan başarısızlıktan onur rolüne geçmeye başladı. Ayrıca ilk erkek arkadaşı vardı ve sosyal olarak dışarı çıktı. Aslında, yaşamın herkes için ne kadar iyi hale geldiğine şaşırdım. ”

Öyleyse evet, boşanma insanların yaşamlarına olumlu etkiler getirebilir. Aslında, bir Bütünsel Yaşam makalesi, bazı uzmanların, mutsuz çiftlerin çocuklarının, diğerlerinin yanı sıra, kronik gerginlik, dengesizlik duygusu, mahremiyet korkusu ve duygudurum sorunları yaşadığı konusunda nasıl uyardıkları konusunda da aynı şeyi paylaşmaktadır.

Site bize şunları söylüyor:

“Herkesin çocuklarını büyütmenin farklı yolları vardır ve ebeveynleri kadar farklı görüşler de bulacaksınız. Ancak uzmanların çoğunun hemfikir olacağı şey, ebeveynlerle savaşmak için yapılan bir evliliğin çocukların refahı için feci olabileceğidir. Sadece çocuklarınız için en iyisini yapmak değil, aynı zamanda ayrılık anlamına gelse de kendiniz ve eşiniz için de önemlidir. Sizin ve aileniz için neyin en iyi olduğunu bulmak için bir danışmana danışın. ”Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir