Psikolog Anneleri Stresi Azaltmaya “Bir Momcation” Yapmaya Çağırıyor


  • Annelik şüphesiz tam zamanlı bir iştir.
  • Bununla birlikte, bir annenin meşru bir mola vermesi aslında iyi bir şey.
  • Dr. Nava Silton, annelerin “gençleşmek ve yenilenmek” için “anlaşma” gerektiğini önermektedir.

Nerede olursanız olun, sosyal medyadan pop kültürüne, her gün arkadaşlarınızla sohbet ediyorsanız, kişisel bakıma öncelik verme konusundaki mesajlardan korkuyorsunuz. Özellikle bir psikolog, anneleri en az yılda bir kez “annelik” olarak adlandırılan annelikle uğraşmak zorunda kalmadan gerçek bir tatile çıkmayı savunan başlıklar yapıyor

Bir "ani" tam olarak neye benzediği gibi: bir anne tarafından çocukları veya kocası olmadan alınan bir tatil. Popülerlik artmasına rağmen, eğilim tartışmalı, bir annenin ailesini bir "ben" zamanı için terk etmesinin bencil olup olmadığı sorusunu gündeme getirdi.

Anneler, gezegendeki en çalışan işçilerden bazıları. “Annenin” işi günde 24 saat, yılda 365 gündür ve duygusal ve finansal streslerin adil payıyla birlikte gelir.

Dr. Marymount Manhattan College'da Psikoloji Doçenti olan Nava Silton şunları söyledi:

“Annelik çok stresli olabilir – finansal stresler, zaman stresleri, sadece çok kısa sürede çok şey yapmayı denemek. Sanırım annelerin gençleşmesi ve yenilenmesi gerçekten önemli. ”

“Bir an”, anneler için eğlenceli bir gezi olsa da, psikologlar artık yalnız seyahat eden annelerin aile ilişkilerini ve aile hayatını bir bütün olarak iyileştirebileceğini öne sürüyorlar.

Açıkladı:

“Çocuklar için ideal bir aile ortamında yapılması gereken dengeyi görmeleri çok önemli.”

Bir "mokasyon", annelerin kimlikleriyle annelik dışındaki bağlantılarını yeniden kurmalarına izin vererek, hobilere ve etkinliklere odaklanmaya zaman ayırmasına izin veriyor. Aile ünitesine olan mesafe, annelerin yaşamları üzerinde farklı bir perspektif sahibi olmalarına ve eşleri ve çocukları için daha fazla takdir duygusu geliştirmelerine izin verebilir.

Hak ettikleri tatilleri alan anneler bu fikri kabul ediyorlar.

İki yaşındaki anne, Judy Khosh, şöyle dedi:

“Döndüm ve daha iyi bir anne oldum. Daha sabırlı bir anne. Daha iyi bir eş. Evde sahip olduklarını takdir etmeyi öğreniyorsun, çünkü hepsinden bir şeyler aldın. ”

Gerçekten kendinize bakmak, ailenize daha iyi bakabileceğiniz anlamına gelir.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir