google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Güney Afrika'da Kadının Yakıtına Ödenen Gaz Görevlisi 8 Yıllık Maaş


  • Kartlarını evde bırakmıştı ve çok kötü bir alandan geçiyordu.
  • Nkosikho Mbele, tankını karaya bırakma riski yerine doldurmak için ödedi.
  • Deventer, o gün daha sonra Mbele’ye ödeme yapmak için geri döndü ancak aynı zamanda 26.600 £ (32.972.94 $) değerinde bir kitle fonlaması sayfası oluşturdu.

Karaya oturmuş bir kadına yardım eden iyi kalpli bir benzin istasyonu görevlisi bir kahraman olarak selamlandı ve sekiz yıllık maaşla eşdeğer bir ödülle ödüllendirildi. Herkes böyle bir ödülü hakediyorsa, Nkosikho Mbele kesinlikle harika bir yarışmacı.

Her şey yirmi bir yaşındaki Monet van Deventer, tüm banka kartlarını evde bıraktığını fark ettiğinde Güney Afrika şehri Cape Town'un eteklerinde Shell garajında ​​başladı. Nkosikho, potansiyel olarak riskli bir kasabada mahsur kaldığını görmek yerine, yeterince yakıtla gidebileceğinden emin olmak için cebine daldı.

Monet paylaştı:

“Benzin görevlisinden yakıt almaktan uzak durmasını istedim çünkü cüzdanımı bulamadım ve birkaç dakika sonra ona paramı ve kartlarımı evde bıraktığımı söyledim.

Çalışmasını sağlamak için şans vereceğimi söyledim ama sadece “Hayır bayan N2'ye yakıtı aktaramazsınız çok tehlikelidir” dedi ve R100'ü kendi parasıyla tankıma koyacağını söyledi. “.

Çok minnettar bir Monet, aynı gün Nkosikho’yu geri ödemeye geri döndü ve hatta onu ödüllendirmek için bir kitle fonlaması temyiz kurdu. 28 yaşındaki cömertliğin öyküsü Güney Afrika ve diğer bölgelerdeki insanlarla rezonansa girdi, kitle fonlaması sayfası 26.600 sterline (32.972.94 $), yani sekiz yıllık maaşa denk geldi.

O ekledi:

“Çok şaşırtıcı bir jest olduğu ve günümü geçirdiğim için çok şok oldum. Nezaketini herkese açık hale getirmeye karar verdim ve Facebook'a gittim ve sonra onun için bir crowdfunding sayfası hazırladım.

Güney Afrika'daki insanların hem siyah hem de beyazlarının şefkatini böyle bir şekilde kucaklayacağını hayal bile edemedim ve şimdi Nkosikho çok fazla paraya sahip olduğunu söylediği için hesabı kapattı. ”

Nkosikho, nezaketinin dünyaya yayılmış olmasına rağmen mütevazi olmaya devam ediyor.

Dedi ki:

“Sadece yürekten başka birinin yapabileceğini yaptım. Siyah beyaz olmadığına ve hepimizin tek insan olduğumuza ve sadece insanları bir araya getirmek istediğime inanıyorum.

N2'nin gerilmesinin seyahat etmek istediği ve Tanrı'ya olan inancımın güvenli bir şekilde seyahat etmesi için ona ödeme yapmanın doğru bir şey olduğunu ve bu yüzden onun için yakıtını aldığını söylemesinin ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorum.

Güvenli bir şekilde ulaşmak zorunda kalacağı yere varacağını bilerek onu götürdüğü için mutluydum ve yaptığım karşılığında karşılığında hayatımı o kadar kutsayacağımı bilmiyordum. ”

Nkosikho ile ilgili haberler hızla yayıldı, birçoğu kendisine olan hayranlığını dile getirdi. Bununla birlikte, yeni şöhreti şöhreti, kendi kasabasındaki başka bir kişi hakkında endişeleriyle, kendisinin parasını çalmasıyla, kendi güvenliği konusunda oldukça ciddi kaygılar yarattı.

Nkosikho, bu korku göz önüne alınarak, kitlesel fonlama sitesi BackaBuddy'nin parayı tutmasını, onu bir ev inşa etmesini, çocuklarının okul ücretlerini ödemesini ve faturalarını karşılamasını istedi.

Shell’deki patronları da çok mutlu. Elde ettiği bağışları eşleştirmeyi ve parayı kendi seçtiği bir hayır kurumuna aktarmayı kabul ettiler.

Nkosikho, varlıklı olmasının yanı sıra, nazik hareketleriyle bir gecede ünlü oldu.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir