google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Gençler Karnında Yüzlerce Kabarcık Çayı İncileri Buluyor


  • 14 yaşındaki Çinli bir kız beş gün boyunca kabız kaldıktan sonra hastaneye kaldırıldı.
  • Yemek yiyemediğini, karın ağrıları ve diğer semptomları olduğunu söyledi.
  • Doktorlar midesinden kolonuna ve anüsüne kadar küresel şekiller buldular.
  • Gölgelerin sindirilmemiş tapyoka incileri olduğunu, gençlerin tükettiği balonlu çaydan fark ettiler.

Kabarcık çayı, kısa sürede çoğu gencin bir gün gidemediği modern bin yıllık yaşam tarzının en önemli unsurlarından biri haline geldi. Bununla birlikte, bir kız çok hoş olmayan bir baloncuklu çay deneyimiyle ılımlılık dersini almıştı.

Çin'de 14 yaşında bir kız çocuğu, birkaç gün boyunca kabızlık ve karın ağrısı ve midesinde şişlik yaşadıktan sonra Zhejiang Zhuji Şehri Halk Hastanesine kabul edildi. Kızın vücudunun taraması daha sonra midesinden kolonuna ve anüsüne kadar organlarının çoğunu dolduran yüzlerce küçük, dairesel nesne ortaya çıkardı.

Genç kız, dayanılmaz karın ağrısından ve bağırsak hareketini kısıtlamasından şikayet ediyordu. Doktorlar, sadece gölgelerin sindirilmemiş tapyoka incileri olduğunu farkettiler. Başlangıçta incileri yediğini ortaya çıkarmak konusunda isteksiz olan genç, olaydan beş gün önce sadece bir bardak köpüklü çay içtiğini söyledi.

Ancak, Doktor Zhang Louzhen, taramada görünen saf sayı göz önüne alındığında, belirli bir süre içeceğin düzenli alımından toplanan inciler olabileceğinden şüpheleniyor. Kıza objelerini vücudundan çıkarmak için müshil verildi.

Zhuji Şehri Halk Hastanesi’nin acil servisinin başkanı Yu Ling, o zamandan beri halkı tapyoka incilerinin sindirilmesinin zor olduğu konusunda uyardı. Bunun nedeni, kabarcık çay incilerinin nişastadan yapılmış olmasıdır.

Sadece bu değil, bazı dükkanlar incilere kalınlaştırıcılar ve koruyucular ekleyerek, mide-bağırsak fonksiyon bozukluğuna yol açan bu bileşenlerin sürekli tüketimiyle sindirilmelerini daha da zorlaştırabilir.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir