Yeni başlayanlar Bağış İstemek İçin Yasadışı Olarak MRT Yaptılar


  • Başlayanlar olgusu gittikçe daha yaygın hale geliyor.
  • Genellikle, ortalama gelirin evde asgari ücretle çalışarak kazanabileceklerinden çok daha düşük olduğu ülkelerde bunu yaparlar.
  • Singapur’da MRT’de şarkı söyleyen bir begpacker çifti kızdırdı netizens.

Seyahat etmek bir zorunluluk değil, bir lüks. Bunu çok açık hale getirelim. En yüksek insan potansiyelini elde etmek için seyahat etmeniz gerekmez. Bu nedenle dilenci bütçesine göre sırt çantasıyla seyahat eden insanlar olan dilenciler, pek çok insanın kafasını karıştırıyor.

Yeni başlayanlar yaya köprülerinde, tren istasyonlarının dışında ve kalabalık kaldırımlarda, ıvır zıvır şeyler satıyorlar ya da basitçe asalarını desteklemek için para isteyen bir not tutuyorlar. Son zamanlarda, yabancı bir çift, doğru nedenler dışında Singapur'daki MRT'de 1961 klasik “Twist & Shout” şarkısını söylemek için viral oldu.

Sosyal medya, kitle fonlaması ve hashtag çağında, özgür seyahat hayali bir kez daha göze çarparak, bize dilenci olgusu verdi. Bir netizen, MRT'de yasadışı olarak performans gösteren ve birçok insanı kızdıran bağışlar isteyen 45 saniyelik bir klipini paylaştı.

Altyazı:

“Sadece normal bir günde trenle seyahat ediyor ve yüzlerinde gülümsemeler getiren bu harika turistle tanıştığım güne doğru başladığım için teşekkür ederim.”

Yükleyici performanstan net bir şekilde faydalanırken netizens, yeni başlayanların para kazanmak istedikleri herhangi bir şeyi yapma hakkına sahip olduklarına inandıkları için çok mutlu değildi.

Yorumların bazıları okundu:

“Bunun gibi yeni başlayanlar, seyahat etmek için boş bir yıl alıyorlar ve insanların seyahat etmeye devam edebilmeleri için onlara bağış yapmalarını bekliyorlar.”

“Bunlar işe yaramaz yalvaranlar, Asya'ya gelip seyahat için para istiyorlar. Bazıları gibi ben de [more quite] sürmeyi tercih ederim. ”

“Hayır. MRT'de geçirdiğim zamanın sadece kulaklıklarımdaki müziğimle huzurlu ve sessiz olmasını seviyorum. Zaten yanımdaki teyzeler çok sesli konuşuyor. Buna ek olarak, ukulele performansı? Hayır F * CKING teşekkürler. ”

Yerel veya değil, Singapur'da izinsiz olarak otobüsle çakmak, 10.000 dolar para cezası veriyor. Bu, insanların bu kadar kızmasının bir başka nedeni. Yabancılar sık ​​sık yerel yasalara ve geleneklere karşı cahil Asya ülkelerine gelir ve halkın onları barındırmalarını bekler.

Burada videoyu izleyin:Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir