Süpermarket Utandırıcı Plastik Torbalar Kullanıyor, Böylece Müşteriler Bir Kullanmayı İki Kere Düşünecekler


  • East West Market tek kullanımlık plastiklere karşı bir adım atıyor.
  • Vancouver’daki bağımsız bakkaliye, müşterilerini plastik torba kullanma konusunda utandırmak için üç plastik torba tasarımı başlattı.
  • Komik kirlilik çözümü o zamandan beri çevrimiçi olarak viral hale geldi.

Dünyanın giderek artan plastik kirliliği ile ilgili her türlü çözüme ihtiyacımız var. Eğer insanlar en azından bir şekilde plastik kullanımlarını en aza indirebilirlerse, şu anki durumumuzda bir iyileşme olduğunu memnuniyetle düşünüyoruz.

Vancouver merkezli bir süpermarket, mizah kullanarak soruna benzersiz bir yaklaşım getiriyor – ve bu yüzden de viral oldular. Aşağıdaki fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, East West Market, tek kullanımlık plastik poşetlerinde komik sloganlar kullanıyor, bunların hepsi müşterilerini yeniden kullanılabilir olanlarını getirmelerini teşvik etmek umuduyla.

Bu plastik torbayı etrafta taşır mısın?

East West Market, 'Garip Yetişkin Video Emporium'una', 'The Colon Care Co-Op' ve 'Wart Ointment Wholesale' sloganlarını taşıyan plastik poşetleri için üç farklı tasarım başlattı.

Bu plastik poşetleri kullanırken kesinlikle görünmek istemezdiniz!

Bir Unilad makalesinde, Doğu Batı Pazarı’nın bu utanç verici mesajların “müşterileri yeniden kullanılabilecek çantalarını evden getirmeye teşvik edeceğini, genel olarak plastik kirliliğini azaltmayı” umduğunu söylediler.

Üstelik, bakkal, bu plastiklerin her biri için ilave beş kuruş şarj ediyor.

East West Market'in sahibi David Lee Kwen'e göre:

“Mesaj, gezegenimizi her seferinde bir adım kurtarmak için bilinçli bir çaba göstermeliyiz. [Plastic bags] büyük bir sorun ve her adım yardımcı oluyor. ”

Tabii ki, Unilad, “Çantaları“ eğlenceli yenilikler ”olarak alan bazı müşteriler var. Ancak Kwen, genel olarak sorun hakkında farkındalığı arttırdığını ve bu nedenle hala iyi bir fikir olduğunu savunuyor. Ayrıca, işyerlerinin plastik torba kullanımının azaltılmasına yönelik kendi çözümlerini geliştirmeleri için teşvik edilen bir girişim olan Vancouver’ın Tek Kullanımlık Ürün Azaltma Stratejisine de katkısı var.

Kwen'ın söylediği gibi:

“Dışa vurmaya çalıştığımız şeye kesinlikle ilgi çekti. Bir sohbete başladığınızda, oradan fırlayacak, sanırım. ”Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir