google-site-verification=dqzDG8jRFQklGYDhUtpNYjBOenWfON8p2Ht95Ib1kJ4

Şaşırtıcı Çinli Sanatçı Süper Gerçekçi Resimler Yapıyor


  • Çinli sanatçı Leng Jun, resimlerden çok fotoğrafa benzeyen gerçekçi eserleri ile tanınıyor.
  • İnanılmaz yeteneklerinden dolayı, Birmingham City Üniversitesi'nden onursal doktora aldı.
  • Jun, 2017’de, Texas A&M Üniversitesi kampüsündeki Wright Galerisinde canlı bir resim gösterisi yaptı.

Leng Jun, hiperrealist resim ve çizimleri ile tanınan, etkili bir Çin çağdaş sanatçısı. 1963 yılında Sichuan'da doğan Jun, 1984'te Wuhan Normal Koleji'nin Hankou Şubesi güzel sanatlar bölümünden mezun oldu ve şu anda Pekin'de yaşıyor ve çalışıyor.

Sanatçı, yakından veya bir büyüteçle en iyi şekilde takdir edilen inanılmaz derecede ayrıntılı resimler üretiyor. Jun, yağlı boyamanın görsel ifadesini ve gerçekliğini tamamen yeni bir seviyeye alan geleneksel batı tekniklerine dayanan kendi yöntem ve tarzını geliştirdi. Eserleri yalnızca Çin'de değil, dünyanın birçok yerinde tanınmıştır.

Sanat eserlerinde, örneğin bir süveterin konusunun cildindeki ipliğin kullandığı gölgeyi ilginç bir şekilde yakaladığı için boya fırçasının hassasiyetini gözlemleyebilirsiniz. Şaşırtıcı resim becerilerinin tanınmasıyla, Birmingham City Üniversitesi, geçen yıl fahri doktora yaparak Leng Jun'a en prestijli ödüllerinden birini verdi.

Üniversitenin sözcüsü şöyle demiştir:

“Leng Jun’un sanatçılığı, bilginler tarafından“ sınırların ötesinde resimler ”olarak tanımlandı, yani yağlı boya malzemesinin ifadesini karşıladılar ya da aştılar. Sanatsal süreci, fotoğraflardan ziyade tamamen eskizlemeye dayanıyor, her çalışmanın görsel efektinde canlı ve merak uyandırıcı olmasını ve en küçük detayları yakalamasını sağlıyor. ”

Leng, Birmingham City Üniversitesi mezunlarına bazı tavsiyelerde bulundu:

“Sanat çalışması diğer mesleklerle aynı değil. Konfüçyüs, the izin yolunda belirlenmesine izin verdi. İyi olanın her elde edilmesine kesin olarak kavrayın. Mükemmel erdemin öykünmesine izin verin. Sanatta rahatlama ve eğlenceye izin verin. '' Genel fikir, sanatın yalnızca ahlak ve iyiliğe ikincisi olan ruhun son enerjisi veya yolu olduğudur. Sıkıca felsefe ve bilimin önüne yerleştirilir. ”

Jun, 2017’de Teksas A&M Üniversitesi kampüsündeki Wright Galerisi’ndeki bir izleyiciden önce ABD’de ilk kez canlı bir resim gösterisi yaptı. Görselleştirme majör Bailee Wilson'un bir portresini oluşturmak için yaklaşık dokuz saat harcadı.

Jun’un ziyaretine sponsorluk yapan doçent Yu Xiao, Jun’un Çin’in “hazine seviyesindeki bir sanatçı” olarak kabul edildiğini söyledi.

Dedi ki:

“Öğrencilerin bir günde canlı olarak boyanmış bir portre görebildiğini görebilmelerini istedim. İnsanların bu yüksek beceri seviyesine ulaşabilecek Çinli sanatçıyı görmelerini istiyorum. Renkleri karıştırmakta ve her darbeyi nereye koyacağını bilmek konusunda çok hassastır. ”Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir